Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vilius Šapoka: „Atsargumas yra gerai, tačiau jis neturi virsti paranoja“

Data

2019 01 11

Įvertinimas
2
MART2075.JPG

„Reaguojant į diskusijas apie naujų rinkos žaidėjų, tokių kaip „Google“, „Revolut“ ar „Nayax“, atėjimą į finansinių paslaugų rinką, labai svarbu matyti ir kalbėti apie du dalykus – atsiveriančias galimybes ir rizikų valdymą. Bet koks proveržis ir inovacijų plėtra visuomet iškelia klausimų dėl vykstančių pokyčių saugumo užtikrinimo. Dėl to rizikas profesionaliai vertina bei už jas atsakomybę prisiima tiek mūsų šalies, tiek ir tarptautinės institucijos. Neturiu pagrindo abejoti nei Lietuvos Banko, nei Europos Centrinio Banko išvadomis ir sprendimais išduoti licencijas finansų įstaigoms arba atsisakyti jas išduoti.

Tikiuosi, kad ateityje naujų ir sėkmingai veikiančių fintech bendrovių Lietuvoje bus tik daugiau, kadangi mūsų Vyriausybė yra išsikėlusi ambicingą tikslą – tapti Europos finansinių inovacijų centru. Drauge su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos Banku, Užsienio reikalų ministerija, „Investuok Lietuvoje“ ir kitomis atsakingomis institucijomis aktyviai dirbame kviesdami naujus investuotojus į Lietuvą. Rezultatai akivaizdūs – steigiasi įmonės, atsiranda naujos gerai apmokamos darbo vietos, kuriama aukšta pridėtinė vertė. Visame tame aš matau didelę ilgalaikę naudą – didėja konkurencija, teikiamos geresnės finansinės paslaugos gyventojams ir verslui, o Lietuva pasaulyje matoma kaip inovatyvi valstybė. Rizikų valdymas neatsiejama tų galimybių dalis, o kilusi diskusija, manau, naudinga visuomenei: ji skatina domėtis naujovėmis, apie jas diskutuoti, o svarbiausia – tobulėti.

Atsargumas yra gerai, tačiau jis neturi virsti paranoja, užkertančia kelią tapti inovatyvia ir pažangia valstybe. Neinvestuoti į ateitį yra rizikingiau, nei į ją investuoti“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.