Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Žaliojo finansavimo galimybės ir svarba – apie tai Vilniuje diskutuos finansų ir verslo lyderiai

Data

2018 05 02

Įvertinimas
1
AdobeStock_194731587.jpeg

Finansų ir verslo ekspertai šeštojoje tarptautinėje finansų rinkų konferencijoje „Expanding Market-Based Finance for Economic Growth” aptars finansų rinkų tendencijas, finansų technologijų įtaką kapitalo rinkoms, žaliųjų finansų perspektyvas ir kitas temas. Konferencija vyks gegužės 3 d. Vilniuje.

„Konferencijoje bus aptarti nauji pokyčiai žaliojo finansavimo srityje, atsižvelgiant į Paryžiaus susitarimą, JT darbotvarkę iki 2030 metų ir neseniai priimtą Europos Komisijos veiksmų planą darniai plėtrai finansuoti. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais aptarsime metodus ir priemones, kaip finansų sektorius galėtų prisidėti prie darnaus vystymosi, diskutuosime, ar žaliasis finansavimas gali paskatinti žmonių ir institucijų  investicinį aktyvumą, kokius instrumentus galima pasitelkti siekiant darnaus augimo”, – sako diskusijos moderatorius Finansų ministerijos Finansų rinkų politikos departamento direktorius Sigitas Mitkus.

„Žaliosios obligacijos per pastarąjį dešimtmetį tapo inovatyvia finansine priemone – skatinamos investicijos į tvarius projektus, iniciatyvas ir technologijas, suteikiant finansinėms institucijoms, įmonėms ir žmonėms galimybę tiesiogiai prisidėti prie aplinkos tausojimo", – pabrėžia žaliojo finansavimo specialistas seras Roger Gifford, SEB Jungtinėje Karalystėje vyr. bankininkas ir Jungtinės Karalystės Žaliosios finansų iniciatyvos pirmininkas.

 „Nepaisant to, kad žaliųjų technologijų finansavimas sparčiai auga, reikėtų, kad esminė finansinių paslaugų sektoriaus dalis atkreiptų dėmesį į šią svarbią, tačiau dažnai mažai suprantamą investavimo rūšį. Lygiai taip pat, kaip investicijos į besivystančias rinkas tapo madingomis per pastaruosius du dešimtmečius, taip ir žaliosioms investicijoms lemta tapti vienu iš pagrindinių pasaulinių kapitalo rinkų elementu artimiausioje ateityje”, - teigia viena iš žaliųjų finansų eksperčių Anjakila Bardalai, TheCityUK vyriausioji ekonomistė.

Tarptautinė finansų rinkų konferencija kasmet iš viso pasaulio surenka žinomus finansų ekspertus, privačius investuotojus, verslo ir mokslo atstovus. Savo įžvalgomis dalinsis tiek politikos, tiek verslo, finansų rinkų lyderiai – finansų ministras Vilius Šapoka, susisiekimo ministras Rokas Masiulis, „Nasdaq Nordics“ prezidentas Lauri Rosendahl, „Thomson Reuters“ vadovas Nick Collier, „ESM“ generalinis sekretorius Kalin Anev Janse, kiti pranešėjai.

Konferencijoje taip pat bus apžvelgti infrastruktūros poreikiai ir Lietuvos vyriausybės planuojami projektai, ypač – transporto sektoriuje. Bus aptarta, ką gali pasiūlyti privatūs investiciniai fondai ir pristatyta viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų patirtis Lietuvoje.

Apie:

Finansų rinkų konferencija „Expanding Market-Based Finance for Economic Growth“ – aukšto tarptautinio lygio renginys. Konferencijoje finansų ekspertai iš įvairių pasaulio šalių bei Lietuvos tarpusavyje dalinasi įžvalgomis apie naujausias finansų rinkų tendencijas, skaitmenizacijos procesus ir jų poveikį finansų sektoriui. Taip pat diskutuojama apie viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę ir naujų investicijų pritraukimą.

Konferenciją organizuoja Finansų ministerija ir Lietuvos finansų rinkos institutas. Renginys vyks anglų kalba. Daugiau informacijos – http://financeconference.eu/