Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Nauja GPM pervedimo tvarka augins savivaldybių finansinį stabilumą (2016-12-23)

Prognozuojama, kad gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalis, tenkanti savivaldybių biudžetams, palyginti su 2016 metais, didės 101,4 mln. eurų. Be to, nauja Seimo priimta GPM pervedimo tvarka leis užtikrinti, kad savivaldybės joms priklausančią šio mokesčio dalį gaus laiku.

2017 metais iš GPM į valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų konsoliduotos visumos biudžetą prognozuojama gauti daugiau nei 1 mlrd. 555 mln. eurų pajamų, t. y., 5,4 proc. daugiau nei planuota 2016 metais. 78,17 proc. šių įplaukų bus skiriama savivaldybių savarankiškoms funkcijoms vykdyti.

Savivaldybėms skirta GPM dalis, palyginti su 2016 metais, augs beveik 3 proc. – 59,7 mln. eurų dėl ekonomikos augimo ir 41,7 mln. eurų dėl minimaliosios mėnesinės algos ir kultūros darbuotojų darbo užmokesčio padidinimo nuo šių metų liepos.

Iki šiol galiojusi GPM pasiskirstymo ir pervedimo savivaldybėms tvarka buvo susieta su konkretaus gyventojo sumokėta įmoka. Tai ne tik sudarė didelius tvarkos įgyvendinimo kaštus, bet ir sukūrė ydingą praktiką, kai dėl mokesčių mokėtojų sujungimo ir skaidymo GPM įplaukos savivaldybėms būdavo perskirstomos kelis kartus, o didelė dalis savivaldybių joms priklausančių lėšų būdavo priverstos laukti.

Siekiant, kad savivaldybės galėtų efektyviai planuoti iš šio mokesčio gaunamus pajamų srautus ir užsitikrintų finansinį stabilumą, Finansų ministerija siūlė tobulinti galiojusią GPM pasiskirstymo tvarką.

Nustatyta, kad faktiškai įplaukusias lėšas iš GPM Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ne rečiau kaip du kartus per mėnesį perves savivaldybėms pagal iš anksto savivaldybės biudžetui patvirtintą GPM dalį procentais.

GPM dalis kiekvienai savivaldybei (procentais) nustatoma, palyginus prognozuojamas savivaldybės pajamas iš GPM su visoms savivaldybėms prognozuojamomis pajamomis iš GPM.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-02