Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pelno mokestis nebepriklausys nuo to, kas yra įmonės akcininkai (2016-12-23)

Atsižvelgdamas į Finansų ministerijos siūlymą, Seimas gruodį suvienodino įmonių apmokestinimo sąlygas ir panaikino Pelno mokesčio įstatymo 40¹ straipsnį, pagal kurį buvo numatyta skirtinga apmokestinimo sistema, priklausanti nuo to, ar pelno mokesčio mokėtojo akcininkai yra fiziniai asmenys, ar kitos įmonės.

Tikimasi, kad suvienodintos sąlygos paskatins verslo, kurio akcininkai yra fiziniai asmenys, investicijas į technologinį atnaujinimą ar naujų darbo vietų kūrimą.

Nors dėl priimto įstatymo galimi nežymūs valstybės biudžeto pajamų netekimai, tačiau atsisakius Pelno mokesčio įstatymo 40¹ straipsnio, pagal kurį pelnas, kuris dėl lengvatų nebuvo apmokestintas jį uždirbus, turi būti apmokestintas, jei skirstomas fiziniams asmenims, buvo užtikrinta lygybė tarp skirtingų ūkio subjektų.

2017 metais prognozuojama gauti 16,9 proc. daugiau pajamų iš pelno mokesčio nei numatyta 2016 metų plane. Kitais metais iš pelno mokesčio planuojama gauti 677,8 mln. eurų pajamų, arba 8,6 proc. visų konsoliduotos visumos biudžeto pajamų. Tai sudaro 1,7 proc. BVP to meto kainomis.

Prognozuojant 2017 metų pajamas iš pelno mokesčio buvo atsižvelgta į pajamų iš šio mokesčio dinamiką (įskaitant šių metų numatomas surinkti pajamas), BVP augimą (prognozuojama, kad 2016 metais nominalus BVP augs 3,1 proc., o 2017 metais – 5 proc.) bei numatomas įmonių avansinio pelno mokesčio mokėjimo tendencijas.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt  
www.finmin.lrv.lt 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-02