BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Išvados dėl ekonominės raidos scenarijaus

Remdamasi Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktų nuostatomis, 2012 m. pabaigoje Finansų ministerija parengė tvarką ekonominės raidos scenarijaus nešališkumui vertinti, kuri buvo patvirtinta finansų ministro įsakymu. Joje nustatyti objektyvūs kriterijai – projekcijų standartinės paklaidos, palyginti su faktu. Be to, standartinės paklaidos lyginamos su nepriklausomų institucijų – Lietuvos banko ir Europos Komisijos – rengtų ekonominės raidos scenarijų standartinėmis paklaidomis.

Tvarka buvo parengta įgyvendinant  2012 m. gruodžio 5 d. Vyriausybės nutarimą Nr.1460 ir Biudžeto sandaros įstatymo nuostatas (37 straipsnis, 5 punktas). Tokiu būdu į Lietuvos nacionalinę teisę buvo perkelta 2011 m. lapkričio 8 d. Tarybos direktyvos 2011/85/ES dėl reikalavimų valstybių narių biudžeto sistemoms nuostata dėl ekonominės raidos scenarijų nešališkumo vertinimo pagal objektyvius kriterijus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-13