BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansiniai ir ekonominiai sprendimai dėl COVID-19

 

Duomenys apie ekonomikos skatinimo plano vykdymą - čia.

Pasiūlymus dėl papildomų ekonominių ir finansinių priemonių – prašome teikti el.paštu [email protected]

 

 

Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planas

2020 metų kovą buvo patvirtintas ekonomikos skatinimo paketas, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas ekonomikos, nukentėjusios dėl koronaviruso sukeltų padarinių, skatinimui – darbo vietų ir įmonių likvidumo išsaugojimui. Visų priemonių įgyvendinimui planuojama skirti 10 proc. nuo šalies bendro vidaus produkto (BVP), tai sudarys 5 mlrd. eurų. Planą galite rasti čia, jo pristatymą – čia.

Dėl COVID-19 plėtros sukeltų ekonominių ir finansinių iššūkių savivaldybėms bus teikiamos trumpalaikės paskolos, o dėl centrinės valdžios sprendimų ekstremalios situacijos suvaldymui patirtos išlaidos bus kompensuojamos. Savivaldybės taip pat galės turėti didesnes biudžeto išlaidas nei buvo patvirtinta – 30 mln. eurų mažosios savivaldybės ir 10 mln. eurų didžiosios.

Daugiau informacijos rasite čia.

2020 m. kovo 17 d. pakeistas 2020 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymas, kuriame padidintas Vyriausybės grynojo skolinių įsipareigojimų pokyčio limitas nuo 904 602 tūkst. eurų iki 5 401 437 tūkst. eurų. Tokiu būdu, esant nepakankamam valstybės biudžeto pajamų surinkimui ir papildomoms išlaidoms, įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, Vyriausybei suteikta teisė papildomai pasiskolinti apie 5,1 mlrd. eurų, užtikrinant savalaikį biudžeto išlaidų finansavimą, valstybės skolos refinansavimą ir valstybės piniginių išteklių srautų subalansavimą.

VVP aukcionų rezultatai

Euroobligacijos

Vyriausybės taupymo lakštų emisijų rezultatai

Paskolos iš tarptautinių finansų institucijų

Siekiant padėti verslui ir gyventojams, susidūrusiems su neigiamu poveikiu dėl COVID-19 plitimo, priimtos mokesčių ir valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimą lengvinančios nuostatos, valstybės lėšomis finansuojamos prastovos, teikiamos subsidijos smulkiesiems verslininkams bei įgyvendinamos verslo likvidumą užtikrinančios priemonės.

Visa aktuali informacija apie Valstybinės mokesčių inspekcijos, Sodros, Užimtumo tarnybos bei INVEGA taikomas pagalbos priemones – vienoje vietoje.

 

Kilus klausimams, informaciją telefonu teikia specialistai:
VMI: 1882 arba +370 5 260 5060; daugiau kontaktų: https://www.vmi.lt/cms/aptarnavimo-skyriai
SODRA ir Užimtumo tarnyba: 1883 arba +370 5 250 0883
Subsidijos darbdaviams: https://uzt.lt/konsultantai-subsidija/
Subsidijos savarankiškai dirbantiems: https://uzt.lt/konsultacijos-sav-dirbantiems/
INVEGA: +370 5 210 0601

Aktuali informacija nukentėjusiems nuo COVID-19.

Aktuali VMI informacija verslui dėl COVID-19.

Aktuali VMI informacija gyventojams, vykdantiems veiklą.

Kontaktai: VMI informacijos centro tel. 1882 teikia konsultacijas ir verslui, ir gyventojams apie mokestinės pagalbos priemones (darbas prailgintas iki 18 val.), skambinant iš užsienio +370 5 255 3190

Klausimai, susiję su ES fondų lėšų panaudojimu.

Kontaktai: [email protected]  arba 8 5 219 1568, [email protected]

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-25