BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Kaip palies pokyčiai iki 15 tūkst. eurų pelno per metus iš individualios veiklos uždirbančius?

Siūlomi pakeitimai daugiau ar mažiau palies visus individualią veiklą vykdančius asmenis, nes visi vykdantys individualią veiklą bus apdrausti nedarbo draudimu (1,31 proc. nuo apmokestinamųjų pajamų). Tai daroma išmokus skaudžias pandemijos pamokas, kai dalis dirbančiųjų pagal individualios veiklos pažymėjimus buvo likę be realių pajamų.

Faktines sąnaudas deklaruojantiems siūlomi pakeitimai palies minimaliai – dėl didinamo mokestinio kredito (atitinka neapmokestinamąjį pajamų dydį darbo santykiuose) ir individualios veiklos nedarbo draudimo ir neleidžiamų atskaitymų mokesčių dalis išaugs 0,06 proc. 

Prezumpcines sąnaudas deklaruojantiems – siūloma socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas priskirti neleidžiamiems atskaitymams ir dėl to prezumpcinių išlaidų ribą mažinti nuo 30 iki 20 proc. gautų pajamų, jie taip pat bus draudžiami nedarbo draudimu, todėl mokesčių dalis bus juntama kiek daugiau (1,6 – 1,9 proc. p.)
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-06-23