BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Kokias socialines garantijas gaus žmonės, ar yra pozityvių pokyčių?

Siūloma sutrumpinti dirbančiųjų pagal darbo sutartis nedarbo draudimo stažą nuo 12 iki 9 mėnesių per 30 mėnesių. Tai leistų papildomai apsaugoti apie 8 tūkst. asmenų, kurie mokėjo įmokas, bet nesukaupė pakankamai stažo. 

Apdrausti savarankiškai dirbančius. Apsaugą nuo nedarbo įgytų apie 50 tūkst. asmenų, kurie jos dabar neturi. Savarankiškai dirbantys asmenys mokėtų 1,31 proc. socialinio draudimo įmokų tarifą ir, ieškodami darbo, gautų panašias išmokas į dirbančiuosius pagal darbo sutartį. 

Dėl apmokestinamųjų bazių suvienodinimo savarankiškai dirbantiems, nedarbo draudimo išmoka būtų skaičiuojama nuo didesnės apmokestinamųjų pajamų bazės, kas užtikrina vidutiniškai daugiau nei trečdaliu (+37 proc.) didesnes nedarbo draudimo išmokas pirmus tris mėnesius.

Visiems siūloma padidinti minimalias nedarbo draudimo išmokas. Iki šiol jos buvo siejamos su 23,27 proc. MMA (2023 m. atitinka 195,47 eurus), o dabar siūloma išmokos dydį susieti su 5 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžiais (2023 m. – 245 eurais, kasmet dydis augs). Tai leis užtikrinti mažiausias nedarbo draudimo išmokas gaunančių pajamos ir sumažinti socialinės atskirties riziką. Minimalios nedarbo draudimo išmokos papildomai apsaugos apie 1,1 tūkst. nedarbo draudimo išmokų gavėjų.

Daugiau apie tai skaitykite čia

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-06-23