BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ar šiuo metu mokantieji mokės mažiau?

Pagal šiuo metu esamą gyventojų nekomercinio nekilnojamojo turto suminį apmokestinimo modelį – mokestis mokamas tuo atveju, kai viso gyventojo turimo nekomercinio turto mokestinė vertė viršija nustatytą ribą (apmokestinamas taip vadinamas „brangus“ turtas).

Tuo tarpu viešoms diskusijoms pateiktas projektas siūlo, kad mažesnis apmokestinimas galiotų pagrindiniam gyvenamajam būstui, tačiau kitas gyventojų nekomercinės paskirties turtas (antras ar paskesnis butas, poilsio pastatai ir pan.) būtų apmokestintas pagal savivaldybių nustatytus tarifus 0,1-1 procento ribose, o jei turtas naudojamas ūkinėje komercinėje veikloje – netgi aukštesnėse ribose (nuo 0,1 iki 3 procentų) nei dabar galiojantis maksimalus 2 proc. tarifas. Didelė dalis dabar nekilnojamo turto mokestį mokančių žmonių turi ne po vieną nekilnojamo turto objektą bei aktyviai juos naudoja  komercinėje veikloje. Todėl mokėtinas mokestis priklausytų ir nuo turimo turto panaudojimo, ir nuo konkrečių savivaldybių priimtų apmokestinimo tarifų.

Be to, iki šiol turto vertė buvo dalinama tarp bendrasavininkų, todėl didelė dalis nekilnojamojo turto buvo neapmokestinama, nes neviršydavo nustatyto neapmokestinamojo dydžio, taikomo kiekvienam bendrasavininkui atskirai. Pakeitus modelį, būtų apmokestinamas kiekvienas nekilnojamojo turto objektas kaip toks, dėl ko būtų išvengta galimo piktnaudžiavimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-16