BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Kodėl siūlomi įstatymų pakeitimai?

Siekiant didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą, Finansų ministerija siūlo įstatymų paketą, kurį sudaro lankstesnio savivaldybių skolinimosi galimybė ir naujas tvarus savivaldybių pajamų šaltinis.

Taip būtų suteikiama daugiau galimybių savivaldai savarankiškai įgyvendinti investicinius projektus, todėl siūloma neriboti savivaldybių galimybes skolintis su Europos Sąjungos ir tarptautine parama įgyvendinamų projektų bendram finansavimui. Tam pasiūlytas ir naujas tvarus finansinis šaltinis – nekilnojamo turto mokestis pagal naują modelį, iš kurio gautos pajamos pasiektų savivaldybių, o ne valstybės biudžetą, kaip yra šiuo metu.

Dėl siūlomo naujo pajamų šaltinio padidėjusios savivaldybių biudžetų pajamos prisidėtų prie gyvenamosios aplinkos kokybės – skverų, parkų  tvarkymas, poilsio zonų, vaikų žaidimo aikštelių, sporto aikštelių – įrengimo, švietimo, socialinių ir viešųjų paslaugų gerinimo, kuriomis naudojasi atitinkamų savivaldybių gyventojai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-16