BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Kokio dydžio nekilnojamojo turto mokestį reikėtų mokėti?

Remiantis preliminariais skaičiavimais, vidutinis mokestis už pagrindinį žmogaus būstą siektų apie 13,5 eurų per metus. Tai atitinkamai sudaro 1,12 euro per mėnesį, tačiau mokestis būtų mokamas už metus.

  • Mokestis už pagrindinį būstą būtų siejamas su deklaruota gyvenamąja vieta bei apmokestinamas tarifais, susietais su savivaldybės nekilnojamojo turto vertės viduriniu dydžiu.

Už savivaldybės nekilnojamojo turto vertės medianos* neviršijančią dalį būtų mokamas 0,03 proc. tarifas, nuo vienos iki dviejų medianų – 0,06 proc., o virš dviejų medianų – 0,1 proc. mokestis.

*mediana gaunama išrikiavus visus toje savivaldybėje esančius nekilnojamo turto vienetus į eilę, pagal masinio vertinimo būdu gautas vertes, ir paėmus vidurinį eilės dydį. Su savivaldybių verčių medianomis susipažinti galite čia.

Pavyzdžiui, Vilniaus Fabijoniškėse turimas 50 kv. m. būstas, kurio vidutinė mokestinė vertė  šiuo metu siekia apie 55,8 tūkst. eurų, būtų apmokestintas 16,7 euro per metus, o pavyzdžiui, Kalvarijos miesto centre 50 kv. m. senos statybos – 4-5 eurais per metus.

LABAI SVARBU: įmokos gyventojui būtų skaičiuojamos nuo nekilnojamojo turto masinio vertinimo dydžio, o ne nuo galimos komercinės objekto vertės. Paskutinis masinis vertinimas atliktas 2020 metais. Mokestinės vertės galios iki 2026 m. Jas pasitikrinti galite Registrų centro tinklalapyje: Mokestinės vertės paieška | VĮ Registrų centras (registrucentras.lt)

  • Kitas gyventojų nekomercinis nekilnojamasis turtas būtų apmokestinamas įstatyme nustatytų tarifų intervalų riboje: 0,1-1 proc. ribose bei 0,1-3 proc. ribose, jeigu toks turtas naudojamas ūkinėje komercinėje veikloje. Pagal įstatyme nustatytus kriterijus konkretų tarifą nustatytų pačios savivaldybės atskirai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-16