BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Išvados dėl pajamų ir išlaidų planų šališkumo

Remdamasi Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktų nuostatomis, 2012 m. pabaigoje Finansų ministerija parengė Biudžeto pajamų planų šališkumo vertinimo ir išvadų dėl šališkumo rengimo Finansų ministerijoje tvarkos aprašą, kuriame nustatyti objektyvūs kriterijai, pagal kuriuos vertinamas biudžeto pajamų planų šališkumas.

Minėtas aprašas buvo parengtas įgyvendinant 2012 m. gruodžio 5 d. Vyriausybės nutarimą Nr. 1460 ir Biudžeto sandaros įstatymo nuostatas (37 straipsnis, 5 punktas). Tokiu būdu į Lietuvos nacionalinę teisę buvo perkelta 2011 m. lapkričio 8 d. Tarybos direktyvos 2011/85/ES dėl reikalavimų valstybių narių biudžeto sistemoms nuostata dėl biudžeto pajamų prognozių nešališkumo vertinimo pagal objektyvius kriterijus.

Įgyvendinant Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymo 37 straipsnio 5 dalies nuostatas, parengtas valstybės biudžeto išlaidų plano šališkumo vertinimo tvarkos aprašas, kuriame nustatytais kriterijais  ir išlaidų nuokrypiu procentais nuo bendrojo vidaus produkto įvertinamas valstybės biudžeto išlaidų plano šališkumas.

 

 

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-04-20