BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


header image

BREXIT

2016 m. birželio 23 d. referendume dauguma Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės rinkėjų balsavo už išstojimą iš Europos Sąjungos. Jungtinės Karalystės (JK) narystė ES pasibaigs 2019 m. kovo 29 d.

Lietuva intensyviai rengiasi dviem galimiems britų pasitraukimo iš ES scenarijams – su bendradarbiavimo sutartimi arba be. Jei kovo 29-ąją bus patvirtintas bendradarbiavimu grįstas susitarimas dėl išstojimo, jokių lemiamų pokyčių neįvyks. Tačiau kas keisis, jei pasitvirtins antrasis scenarijus ir JK pasitrauks iš bendrijos be jokios sutarties?

2019 m. sausio – kovo mėnesiais JK parlamentas tris kartus balsavo dėl su ES suderėtos JK Išstojimo iš  ES sutarties, tačiau tris kartus balsavimo rezultatai buvo neigiami. (Balsavimai vyko sausio 15 d., kovo 12 d. ir kovo 29 d.)

JK iki kovo 29 d. nepritarus Išstojimo iš ES sutarčiai, remiantis kovo 21 d. Europos Vadovų tarybos sprendimu, derybų laikotarpis pratęstas iki 2019 m. balandžio 12 d. Laukiama, kad JK informuotų ES apie tolimesnius veiksmus. Vėlesnis nei balandžio 12 d. JK išstojimas taip pat įmanomas, tačiau tokio ilgesnio pratęsimo atveju JK turėtų iki balandžio 12 dienos patvirtinti, kad Jungtinėje Karalystėje organizuos Europos parlamento rinkimus, vyksiančius gegužės 23-26 dienomis.

Brexit kalendorius:

2019 m. pradžia JK parlamento balsavimas dėl Išstojimo sutarties ir Politinės deklaracijos dėl ES ir JK ateities santykių pagrindų (meaningful vote)
2019 m. pradžia ES Tarybos (BRT) sprendimai dėl Išstojimo sutarties pasirašymo ir sudarymo
2019 m. pradžia EP balsavimas dėl JK Išstojimo sutarties
2019 m. balandžio 12 d. JK išstojimo iš ES data (jeigu JK parlamentas nepritaria išsstojimo susitarimui)
2019 m. gegužės 22 d. JK išstojimo iš ES data (jeigu JK parlamentas pritaria išsstojimo susitarimui)
2020 m. gruodžio 31 d. pereinamojo laikotarpio pabaiga

 

Europos Komisijos įsteigta Brexit „karštoji linija” piliečiams, verslui ir suinteresuotoms institucijoms:
Europe Direct Contact Centre (EDCC, tel. 00 800 67891011)
Darbo valandos: pirmadieniais - šeštadieniais 09:00 ir 18:00 val. (CET) Paklausimai priimami anglų, prancūzų, vokiečių, italų ir ispanų kalbomis.

BREXIT informacinis paketas

Visą naudingą informaciją, susijusią su BREXIT, rasite:

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) svetainėje

Muitinės departamento svetainėje

Renkuosi Lietuvą

Versli Lietuva

Užsienio reikalų ministerijos svetainėje

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-04-09