BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


header image

BREXIT

2016 m. birželio 23 d. referendume dauguma Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės rinkėjų balsavo už išstojimą iš Europos Sąjungos.

2020 m. gruodžio 24 dieną ES ir JK susitarė dėl trijų susitarimų, kurie reguliuos ES ir JK ateities santykius. Tai:

  • Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas
  • ES-JK susitarimas dėl saugumo procedūrų dėl pasikeitimo įslaptinta informacija ir jos saugumo užtikrinimo
  • Susitarimas tarp JK Vyriausybės ir Europos atominės energijos bendrijos dėl bendradarbiavimo dėl saugaus ir taikaus atominės energijos naudojimo

Nuo 2021 m. sausio 1 d. prasideda laikinas susitarimo taikymas (numatomas laikinas taikymas, apsikeičiant laiškais su JK, susitarimo pasirašymo momentu. Numatomas laikotarpis iki balandžio pabaigos, per kurį lingvistai teisininkai turės peržiūrėti visas kalbines susitarimo versijas, įskaitant EN, ir jas autorizuoti (t.y. iš esmės jos pakeis dabar pasirašomą tekstą).

Finansinių paslaugų srityje susitarimas numato galimybę finansinių paslaugų tiekėjams įsikurti ir teikti paslaugas, tačiau nesprendžia esminių reguliacinių finansinių paslaugų klausimų. JK bus laikoma trečiąja šalimi ES atžvilgiu. JK atveju galios trečiųjų šalių režimas – vieningo paso sistema nebus taikoma, t.y. finansinių paslaugų teikėjai turės gauti licenciją ES šalyje norėdami teikti paslaugas klientams ES. Kai tai numato atitinkamai ES teisės aktai, JK bus taikomas ekvivalentiškumo vertinimas. Atitinkamai, ES finansų paslaugų tiekėjams norintiems teikti paslaugas JK galios JK teisė. Sutarta, kad ES ir JK tęs diskusijas šiuo klausimu, siekiant susitarti dėl reguliacinio bendradarbiavimo mechanizmo finansinių paslaugų srityje iki kovo mėn.

Europos Komisijos įsteigta Brexit „karštoji linija” piliečiams, verslui ir suinteresuotoms institucijoms:
Europe Direct Contact Centre (EDCC, tel. 00 800 67891011)
Darbo valandos: pirmadieniais - šeštadieniais 09:00 ir 18:00 val. (CET) Paklausimai priimami anglų, prancūzų, vokiečių, italų ir ispanų kalbomis.

BREXIT informacinis paketas

Visą naudingą informaciją, susijusią su BREXIT, rasite:

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) svetainėje

Muitinės departamento svetainėje

Renkuosi Lietuvą

Versli Lietuva

Užsienio reikalų ministerijos svetainėje

Lietuvos banko svetainėje 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-25