BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


2012-ųjų viešieji finansai - kaip Jūs paskirstytumėte mokesčių mokėtojų pinigus?

Data

2011 11 03

Įvertinimas
0

Biudžetas 2012: sudarykite savo valstybės biudžetą

Vilnius, lapkričio 3 d. Finansų ministerija kartu su DELFI jau trečius metus iš eilės kviečia suplanuoti valstybės finansus savo nuožiūra. Manome, kad tai puiki galimybė ne tik pamėginti paskirstyti mokesčių mokėtojų – visų Lietuvos gyventojų – lėšas, bet ir proga sužinoti daugiau apie tai, kam skiriami biudžeto pinigai ir kam jų tenka daugiausia.

Džiaugėmės Jūsų dėmesiu ankstesniais metais, tikimės aktyvaus dalyvavimo ir šiemet - kviečiame užpildyti pateikiamą lentelę ir dalyvauti apklausose. 

Kaip ir pernai, šiemet lentelėje pateikiami visų viešųjų finansų duomenys, nes visi trys – nacionalinis, „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo – biudžetai, susideda iš einamasiais metais surenkamų mokesčių ir įmokų. Dėl patogumo visus juos vadiname bendriniu žodžiu – biudžetas. Nesumokami mokesčiai mažina Biudžeto pajamas ir daro neigiamą įtaką teikiamų paslaugų (visų pirma – socialinės srities, švietimo, sveikatos) kokybei bei apimtims.

Jau antrus metus tyrimų bendrovė RAIT naujienų agentūros BNS užsakymu atlieka reprezentatyvią visuomenės nuomonės apklausą. Jos rezultatai šiemet vėl parodė, kad vis dar beveik daugiau nei 40 proc. išsilavinusių Lietuvos žmonių mano, kad didžioji biudžeto lėšų dalis tenka valstybės tarnybai (iš tiesų ši dalis nesiekia 3 proc.). Toje pačioje apklausoje gyventojai pateikia savo žinias apie tai, kiek lėšų skiriama socialinei apsaugai, švietimui ir sveikatai. Dauguma gyventojų nežino, kad šioms sritims atitenka didžioji dalis biudžeto lėšų (iš tiesų beveik 70 proc. biudžeto išlaidų atitenka būtent šioms 3 sritims).

Nebūkite abejingais – domėkitės, būkite atsakingais savo valstybės piliečiais!

 

2012 m. valstybės išlaidų pagal sritis diagrama 

2012 m. valstybės išlaidų pagal sritis diagrama

Biudžetas 2012: sudarykite savo valstybės biudžetą

Informacija apie 2012 metų biudžetą

 

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt