BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


2014 m. Europos Sąjungos biudžetas – į Taikinimo komitetą

Data

2013 10 23

Įvertinimas
0

Strasbūras, spalio 23 d. Europos Sąjungos 2014 m. biudžeto klausimas keliaus į Taikinimo komitetą – Europos Sąjungos Taryba, atstovaujama pirmininkaujančios Lietuvos, nepritarė Europos Parlamento pozicijai, patvirtintai spalio 23 d., ir išreiškė viltį nesutarimus išspręsti.

„Tarybos ir Europos Parlamento požiūriai dėl kertinių prioritetų sutampa – siekiame stiprinti ekonomikos augimą ir skatinti kovą su nedarbu, ypač jaunimo tarpe. Kita vertus, Tarybos požiūriu, turime siekti, kad biudžeto asignavimai būtų pakankami, bet realistiški. Svarbu laikytis daugiametės finansinės programos apribojimų. Dėl to kelia nerimą Parlamento siūlymas naudoti lankstumo priemonę, biudžete nepaliekant erdvės tinkamai reaguoti į nenumatytas situacijas. Vis dėlto esu įsitikinęs, kad visus nuomonių skirtumus pavyks konstruktyviai išspręsti Taikinimo komitete“, – sakė ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos finansų viceministras Algimantas Rimkūnas, atsakingas už Europos Sąjungos biudžetą.

2014 metų biudžetas bus pirmasis naujosios 2014–2020 m. ES daugiametės finansinės programos metinis biudžetas. ES Taryba siūlo, kad jo įsipareigojimų asignavimai sudarytų apie 142 mlrd. eurų (490 mlrd. litų), o mokėjimų asignavimai – apie 135 mlrd. eurų (466 mlrd. litų). Palyginti su Tarybos pozicija, Europos Parlamentas siūlo didinti įsipareigojimų asignavimus beveik 855 mln. eurų (beveik 3 mlrd. litų), o mokėjimų asignavimus – 1,3 mlrd. eurų (beveik 4,5 mlrd. litų). Pirmasis Taikinimo komiteto posėdis numatytas lapkričio 4 d.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt
vrs@finmin.lt