BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


2014 metų biudžetas sutvirtins savivaldybių savarankiškumo pamatus

Data

2013 10 24

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 24 d. „Kitų metų valstybės ir savivaldybių biudžetai gerins savivaldybių padėtį ir didins regionų augimo galimybes“, – Lietuvos savivaldybių asociacijos tarybos posėdyje sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Nors valstybės biudžeto įplaukos, palyginti su 2013 m. planuotomis, didėja tik 0,9 proc., valstybės ir savivaldybių biudžetų (kartu su ES ir kitomis lėšomis) konsoliduotos visumos įplaukos numatomos beveik 3 proc. didesnės, nei planuojama gauti 2013 m. Savivaldybių biudžetams tenkanti dalis išaugs net  5 proc., tai reiškia, kad valstybės biudžeto asignavimai savivaldybių biudžetams didės 332 mln. Lt.

Ministro teigimu, nuo kitų metų savivaldybėms didėsianti iš biudžeto grąžinamo gyventojų pajamų mokesčio dalis, leis ne tik spręsti finansinius savivaldybių klausimus, bet ir leis padidinti bankų pasitikėjimą Lietuvos savivaldybėms.

Atsakydamas į merų siūlymus dar didinti GPM dalį savivaldybėms, Rimantas Šadžius sakė, kad vienintelė taktika šiandien sprendžiant finansinius klausimus, kai dar tik lipame iš krizės duobės, yra žingsnis po žingsnio.

„Neturime turėti iliuzijų, kad ekonomikai pradėjus augti mes iškart galėsime  išpildyti visus norus. Konstruktyvaus dialogo metu, manau rasime ateityje visoms pusėms priimtinus sprendimus“, – kalbėjo ministras.

Kitais metais savivaldybėms planuojamas didesnis finansavimas švietimui, rajonų kelių infrastruktūrai gerinti. Be to, joms bus patikėta ir nauja funkcija – pačioms mokėti socialines išmokas.

Savivaldybėms planuojama perduoti socialinės pašalpos skyrimo funkcija motyvuoja racionalų ir atsakingą požiūrį remti tik tuos asmenis, kuriems reikalinga finansinė pagalba. Tam numatoma beveik 500 mln. Lt tikslinė dotacija savivaldybių biudžetams. Atsakingai atliekant šią funkciją sutaupyti pinigai liks savivaldybėms, kurios gautas lėšas galės nukreipti užimtumo skatinimui, darbo vietų kūrimui.

Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
8 (5) 2390 008; 8 616 94846
r.gorbaciovas@finmin.lt