BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Apskaitos priemonės – kasos aparato įsigijimo išlaidos bus kompensuojamos

Data

2011 02 02

Įvertinimas
0

Vyriausybė pritarė tvarkai, numatančiai kompensuoti gyventojų išlaidas, patirtas įsigyjant apskaitos priemonę – kasos aparatą. Taip sudarytos palankios sąlygos įsigyti šią priemonę tiems individualia veikla besiverčiantiems, kurie nuo š.m. gegužės 1 d. turės naudoti kasos aparatus prekiaudami maistu uždarose patalpose.

Siekdama, kad kompensavimo tvarka tinkamai atspindėtų būsimų kasos aparatų naudotojų pasirengimą bei lūkesčius, Vyriausybė buvo skyrusi papildomo laiko ir kreipėsi į smulkų verslą bei prekybininkus vienijančias struktūras, prašydama pateikti savo siūlymus dėl parengto projekto. Tačiau jokio atsako ir pasiūlymų iš smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų dėl pateiktos kasos aparatų įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos Vyriausybė negavo.

Pagal Vyriausybės patvirtintą tvarką, kasos aparato įsigijimo išlaidos ar jų dalis bus kompensuojamos iki šių metų gruodžio 10 dienos, priklausomai nuo kasos aparato įsigijimo laiko – kuo anksčiau bus įsigyta apskaitos priemonė, tuo didesnė dalis išlaidų bus kompensuojama. Gyventojams, įsigijusiems kasos aparatą ir jį įregistravus apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje šių metų vasario–kovo mėnesiais, bus kompensuojama 100 procentų išlaidų, balandžio mėnesį – 60 procentų, gegužės–gruodžio (iki gruodžio 10 dienos) mėnesiais – 50 procentų kasos aparato įsigijimo išlaidų.

Vieno kasos aparato įsigijimo išlaidos bus kompensuojamos gyventojui vieną kartą: įsigyjant naują kasos aparatą – ne daugiau kaip 1000 litų, o įsigijus naudotą kasos aparatą – ne daugiau kaip 500 litų. Pridėtinės vertės mokesčio mokėtojams bus kompensuojamos kasos aparato įsigijimo išlaidos be pridėtinės vertės mokesčio.

Kompensacijoms už kasų aparatų įsigijimą skiriama 3 mln. Lt iš Privatizavimo fondo lėšų.

Finansų ministerija iki balandžio mėnesio taip pat priims supaprastintą gyventojų, besiverčiančių individualia veikla ir naudojančių kasos aparatus, buhalterinės apskaitos tvarką ir įvertins kitas galimybes dar labiau sumažinti administracinę naštą kasos aparatų eksploatavimo srityje.

Vyriausybė šių metų sausio 12 d. priėmė nutarimą, kad nuo š.m. gegužės 1 d. kasos aparatai turės būti naudojami prekiaujant maisto produktais pastatuose, patalpose, kioskuose ir autoparduotuvėse, o be kasos aparatų prekiauti maistu bus leidžiama tik ten, kur nėra fizinių sąlygų – lauke.

Nauja kasos aparatų naudojimo tvarka užtikrins didesnį verslo skaidrumą, geresnę pajamų apskaitos kontrolę, sudarys galimybę tiksliai fiksuoti gautas pajamas ir kartu užkirs kelią nereglamentuotai, šešėlinei veiklai bei geriau apsaugos vartotojų teises.

Dažniausiai užduodami klausimai dėl kasos aparatų

Kasos aparatų įsigijimo išlaidų kompensavimo gyventojams taisyklės


Dažniausiai užduodami klausimai dėl kasos aparatų