BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Atnaujinti 7 metų VVP sulaukė investuotojų susidomėjimo

Data

2011 03 28

Įvertinimas
0

Vilnius, kovo 28 d. Šiandien po aštuonerių metų pertraukos vidaus rinkoje buvo išplatinti 7 metų trukmės litais denominuoti Vyriausybės vertybinių popieriai (VVP).

Vilniaus NASDAQ OMX vertybinių popierių biržoje vykusiame aukcione minėtos trukmės VVP paklausa siekė beveik 41 mln. litų, o atsižvelgus į pasiūlymus ir poreikius buvo pasiskolinta 20 mln. litų (pelningumas - 5,259 proc.). Paskutinį kartą 7 metų trukmės Vyriausybės vertybiniai popieriai vidaus rinkoje buvo platinti 2003-ųjų vasarį - tada pasiskolinta 30 mln. litų (pelningumas buvo 5,136 proc.).

Ilgos trukmės Vyriausybės vertybinių popierių paklausa vidaus rinkoje liudija investuotojų pasitikėjimą šalies Vyriausybe ir viešųjų finansų stabilumu – pavyzdžiui, ekonomikos nuosmukio laikotarpiu investuotojus iš esmės domino tik trumpalaikiai VVP.

Primename, kad vidaus rinkoje leidžiamos nedidelės VVP emisijos, tačiau investuotojams, atsižvelgiant į jų poreikius, siūlomos įvairesnės trukmės ir valiutos (nuo praėjusių metų liepos vidaus rinkoje rengiami aukcionai ne tik litais, bet ir eurais) finansinės priemonės.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt