BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Atsakymas „Lietuvos žinioms“ dėl nepakitusio pareigybių skaičiaus Finansų ministerijoje

Data

2011 08 11

Įvertinimas
0

Dienraštis „Lietuvos žinios“ domėjosi per pastarąjį pusmetį Finansų ministerijoje užimtomis 17 pareigybių. Atsakyme Finansų ministerija nurodo, kad pareigybių skaičius nebuvo didinamas, tačiau 2011-08-11 „Lietuvos žinios“ skelbia apie esą padidėjusį pareigybių skaičių ir Finansų ministerijoje.

Finansų ministerijai yra nustatytas didžiausias leistinas pareigybių - reikalingų darbuotojų, skaičius, kuris yra 469 (tai yra beveik 40-čia pareigybių mažiau nei 2009 metų pradžioje). Jūsų minimas 17  darbuotojų pokytis vyko nustatyto didžiausio leistino pareigybių skaičiaus ribose ir atspindi natūralią darbuotojų kaitą Finansų ministerijoje – vieni darbuotojai per pastaruosius metus paliko savo darbovietę (išėjo į pensiją,  į kitą darbą, kt.), o į jų vietą buvo priimti nauji – konkursų metu arba perkelti iš kitų institucijų. Į atsilaisvinusias darbo vietas nauji darbuotojai nėra priimami iškart - vykdoma atranka užtrunka, nes ieškoma tinkamų specialistų, todėl jei, tarkim, darbuotojai iš ministerijos išėjo 2010 metų I ar II pusmetį, į jų atlaisvintą vietą kiti galėjo būti priimti tik 2011 metų I pusmetį. Antai, 2010 m. sausio 1 d. užimtų pareigybių Finansų ministerijoje buvo 441, o 2011 m. birželio pabaigoje buvo 443 užimtos pareigybės. 2010 metų pabaigoje užimtų pareigybių buvo 426 – vadinasi, vien per 2010 metus išėjo 15 žmonių.

Be to, atkreipiame dėmesį, kad Finansų ministerijos darbo užmokesčio fondas - lėšos, skirtos dirbančiųjų darbo užmokesčiui, - mažėja: 2010 metais darbo užmokesčio fondas buvo  20,4 mln. litų, šiais metais - beveik 0,5 mln. litų mažesnis - apie 20 mln. litų.