BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Atvertas kelias naujoms Sanglaudos politikos investicijoms

Data

2013 11 21

Įvertinimas
0

Vilnius lapkričio 21 d. Vakar Europos Parlamentas plenarinėje sesijoje pritarė 2014-2020 m. Sanglaudos politikos reglamentų paketui.

"Tai labai svarbi žinia visoms Europos Sąjungos valstybėms, taip pat ir Lietuvai. Šis mūsų derybininkų pasiekimas nuo 2014 metų sausio pirmosios atvers galimybes naudoti daugiau kaip 300 mlrd. eurų investicijoms visose ES šalyse. Lietuvai 2014-2020 m. iš ES struktūrinių fondų numatoma skirti apie 6,5 mlrd. eurų", – sakė Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius.

Sanglaudos politikai skirtos lėšos yra viena iš svarbiausių ES biudžetą sudarančių dalių. Šios politikos tikslas – skatinti ES valstybių ir regionų socialinę ir ekonominę plėtrą, didžiąją dalį lėšų telkiant mažiau pasiturinčioms ES šalims ir regionams, taip prisidedant prie plėtros skirtumų mažinimo Europos Sąjungoje.

Sanglaudos politikos reglamentai nustato pagrindines ES fondų investavimo taisykles. Šių reglamentų paketą sudaro bendrasis reglamentas, apimantis penkis Europos Sąjungos fondus, ir trys atskiri reglamentai skirti Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui ir Sanglaudos fondui. Artimiausiu metu pasiektam kompromisui formaliai turi pritarti ES Taryba, po to seks oficialus pasirašymas ir paskelbimas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje (angl. Official Journal).

Lietuva šiuo metu yra jau parengusi 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų veiksmų programos projektą. Įsigaliojus minėtiems reglamentams, Lietuva, kaip ir kitos šalys, oficialiai savo veiksmų programą pateiks Europos Komisijai ir nuo kitų metų pradžios galės pradėti realias investicijas iš naujojo finansinio laikotarpio.

Daugiau informacijos:
Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
Mob. tel. 8 616 94846
Tel. (8 5) 239 0008, 239 0187
El. p. [email protected]