BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Darbuotojų sveikata, poilsiu ir laisvalaikiu besirūpinančioms įmonėms – mokesčių lengvatos

Data

2008 10 14

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 14 d. Įmonių socialinėms iniciatyvoms – žalia šviesa. Įmones, kurios skirs lėšų darbuotojų socialinės gerovės didinimui – jų darbo sąlygų gerinimui, sveikatos apsaugai, laisvalaikio organizavimui, sveikai gyvensenai (mitybai, sportui) – siūloma skatinti mokestinėmis lengvatomis. Tokioms Pelno mokesčio ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymų pataisų projektams pritarta Vyriausybės posėdyje.

Siūlomos pelno mokesčio lengvatos nustato, kaip atskaityti į sąnaudas įmonių išlaidas, skirtas darbuotojų gerovei. Ilgalaikio turto išlaidos, pavyzdžiui, kai darbdavys pastato darželį darbuotojų vaikams, būtų nudėvimos. Kitokio pobūdžio socialinių iniciatyvų išlaidos, jeigu tai yra gyventojų pajamos natūra (pavyzdžiui, darbdavys nuperka darbuotojui poilsinį kelialapį) išlaidos būtų atskaitomos į sąnaudas. Jeigu tai nėra gyventojų pajamos natūra (pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą), būtų leidžiama atskaityti faktiškai patirtas išlaidas, tačiau ne daugiau nei 15 proc. bendros įmonės darbo užmokesčio sumos.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projekte siūloma nustatyti palankesnę gyventojų pajamų, gautų iš darbdavių, pastariesiems įgyvendinant socialines iniciatyvas, apmokestinimo tvarką. Siūloma, kad gyventojų pajamos, gautos įmonėms įgyvendinant socialines iniciatyvas, būtų apmokestinamos taikant mažesnį 15 proc. pajamų mokesčio tarifą, išskyrus įmonės vadovus ir stambesnius akcininkus – jų gaunama nauda būtų apmokestinama pagrindiniu 24 proc. pajamų mokesčio tarifu. Be to, numatoma suvienodinti darbuotojo gaunamų ligos, motinystės (tėvystės) pašalpų ir darbuotojo, nutraukus darbo sutartį gaunamų kompensacijų, apmokestinimo tvarką.

Šios pataisos turėtų įsigalioti nuo kitų metų, dėl jų valstybė gali netekti iki 20 mln. litų, kurie įvertinti rengiant 2009 metų biudžeto projektą. Taikoma tik viena išlyga – minėtomis mokestinėmis lengvatomis galės pasinaudoti tik tos įmonės, kuriose su darbuotojais yra pasirašyta kolektyvinė sutartis. Taigi, darbuotojai neturėtų leisti "primesti" jiems nebūtiną naudą vietoje piniginio atlygio. Šios įstatymų pataisos procesą turėtų padaryti skaidresnį ir patrauklų abiems pusėms – tiek darbuotojams, tiek darbdaviams.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 219 9376
www.finmin.lt