BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Dėl bankų įsigyjamų Vyriausybės vertybinių popierių

Data

2009 09 24

Įvertinimas
0

Finansų ministerija pateikia komentarą dėl dažnai girdimos nuomonės, jog daugiausia Vyriausybei skolina Lietuvoje esantys bankai. Informuojame, kad dažniausiai bankas tik tarpininkauja investuotojui – privačiam ar juridiniam asmeniui įsigyjant Vyriausybės vertybinius popierius (VVP). Tad net jeigu skolinimo sandorį su LRV atstovaujančia Finansų ministerija sudaro bankas, tai dar tikrai nereiškia, kad tai bankas skolina pinigus valstybei - bankai ir finansų maklerio įmonės tiesiog gali pateikti paraiškas kliento vardu.

Todėl teigti, kad Vyriausybė atiminėja iš bankų kredito išteklius, kuriuos bankai galėtų skolinti verslui, yra netikslu ir neteisinga.

Antai Lietuvos centrinio vertybinių popierių depozitoriumo duomenimis 2009 m. liepos 31 d. didžiausi investuotojai į VVP buvo:

  • 27,7 proc. – bankai (kitos pinigų finansinės institucijos);
  • 20,5 proc. – finansiniai pagalbininkai;
  • 14,8 proc. – namų ūkiai (t.y. gyventojai);
  • 14,5 proc. – draudimo kompanijos ir pensijų fondai.

Per paskutinius 12 mėnesių labiausiai į VVP investuota dalis padidėjo namų ūkių segmente.

Pastaba. Šis investuotojų į VVP pasiskirstymas apima visus vidaus rinkoje išleistus VVP (aukciono būdu ir neviešo platinimo būdu).