BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Didesnė apsauga draudimo paslaugų klientams

Data

2018 04 20

Įvertinimas
2
AdobeStock_132813687.jpeg

Seimas priėmė naujos redakcijos Draudimo įstatymą. Juo bus siekiama, jog draudimo produktų platintojai visada sąžiningai, teisingai ir profesionaliai teiktų paslaugas draudimo paslaugų klientams geriausiomis sąlygomis ir rūpintųsi jų interesais. O vartotojui būtų suteikta galimybė gauti suprantamesnę informaciją ir kokybiškesnes konsultacijas.

„Siekiame pagerinti draudimo paslaugų klientų interesų apsaugą, užtikrinti kokybiškesnį aptarnavimą, jog vartotojas gautų asmeniškai jam pritaikytas rekomendacijas ir paaiškinimus, kodėl konkretus draudimo pasiūlymas labiausiai atitinka jo poreikius. Taip pat bus keliami aukštesni reikalavimai draudimo platintojų kvalifikacijai“, — teigė finansų ministras Vilius Šapoka.

Priimtu įstatymu ne gyvybės draudimo produktų klientai gaus draudimo produkto informacinį dokumentą, kuriame bus pateikta pagrindinė informacija apie produktą. Draudimo principu pagrįstų investicinių produktų klientai, remiantis iš draudėjo gauta informacija apie jo turimas žinias ir patirtį konkrečios rūšies produkto ar investavimo srityje, gaus produkto priimtinumo įvertinimą arba įspėjimą, kad produktas jam nėra tinkamas. Taip pat informaciją apie galimus interesų konfliktus, o reklaminė medžiaga privalės būti aiškiai atpažįstama.

Daugiau apie naujos redakcijos įstatymą:

Bus siekiama užtikrinti, jog draudimo ir perdraudimo įmonių darbuotojai ir visi kiti, kurių funkcijos yra tiesiogiai susijusios su draudimo ar perdraudimo produktų platinimu, taip pat fiziniai asmenys, turintys teisę savarankiškai vykdyti draudimo ar perdraudimo produktų platinimo veiklą, turėtų tinkamų žinių ir įgūdžių, mokytųsi ir keltų kvalifikaciją, taip pat atitiktų tam tikrus geros reputacijos reikalavimus.

Naujuoju įstatymu draudimo brokerių kvalifikacinio egzamino organizavimas pavedamas Draudimo brokerių rūmams. Draudimo brokerių rūmai įpareigojami turėti vidinę veiklos kokybės užtikrinimo sistemą, numatyti veikimo būdus ir priemones, užtikrinančias draudimo brokerių egzaminavimo kokybę ir tęstinumą.

Siekiant paskatinti konkurenciją finansų sektoriuje, nuo 2019 m. gegužės 1 d. panaikinamas draudimo brokerių įmonių veiklos apribojimas. Draudimo brokeriai galės pasiūlyti platesnį paslaugų spektrą. Taip pat ir kiti finansų rinkos dalyviai galės siūlyti draudimo produkto platinimo paslaugas, jeigu jie atitiks Draudimo įstatymo reikalavimus. Vartotojams bus sudaryta galimybė gauti daugiau jų poreikius atitinkančių paslaugų: vienas finansų rinkos dalyvis juos galės pakonsultuoti, pvz., kur vartotojui palankiausia imti paskolą, kur investuoti, kur apsidrausti.