BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN: dėmesys Lisabonos strategijai ir mokesčių klausimams

Data

2007 11 13

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 13 d. Šiandien finansų ministras Rimantas Šadžius Briuselyje (Belgija) dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos posėdyje. Jame bus svarstomi Lisabonos strategijos, migracijos, statistikos, mokesčių ir kiti klausimai.

Posėdžio metu numatoma patvirtinti ECOFIN tarybos išvadas dėl Lisabonos strategijos naujojo trejų metų ciklo. Europos Komisijos nuomone, įgyvendindamos reformas, ES valstybės narės turi dirbti kartu, o prioritetinėmis sritimis įvardintos investicijos į mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą, verslo aplinkos gerinimas, energetika ir darbo rinkos plėtra.

ECOFIN tarybos posėdžio metu numatoma apsikeisti nuomonėmis dėl migracijos srautų į Europos Sąjungą ir juos sąlygojančių veiksnių. 2004-aisiais „Eurostat“ parengtose ilgalaikėse darbo jėgos projekcijose teigiama, kad migracijos srautai į ES šalis 2004–2050 metų laikotarpiu gali siekti apie 40 mln. žmonių.

Ekonomikos ir finansų ministrai diskutuos dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) paketo: paslaugų vietos nustatymo taisyklių pakeitimo, PVM grąžinimo užsienio apmokestinamiesiems asmenims taisyklių supaprastinimo bei dėl administracinio bendradarbiavimo pridėtinės vertės mokesčio srityje pakeitimo. Taip pat bus aptarti ir kiti mokesčių klausimai.

ECOFIN taryba numato priimti išvadas dėl 2007 metų pažangos ataskaitos apie Ekonominės ir pinigų sąjungos reikalavimų statistinei informacijai vykdymą ES valstybėse narėse ir dėl kitų su statistika susijusių klausimų. Ataskaitoje pažymima, kad pasiekta ženkli pažanga rengiant pagrindinius Europos ekonominius rodiklius, pateikiama geriausia šalių praktika bei sritys, kurias reikia tobulinti. Lietuva įvardyta tarp geriausių šalių rengiant 4 rodiklius.

Taip pat numatoma apsikeisti nuomonėmis dėl Pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos (GALILEO) projekto finansavimo, bus pristatyta Audito Rūmų metinė Europos Sąjungos 2006 m. biudžeto vykdymo ataskaita.

 

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt