BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN: finansinės pagalbos teikimo ES valstybėms klausimai

Data

2009 05 05

Įvertinimas
0

Vilnius, gegužės 5 d. Šiandien Briuselyje (Belgijos Karalystė) vykstančiame Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrų (ECOFIN) tarybos  posėdyje bus svarstomi Bendrijos finansinės pagalbos teikimo, akcizų tarifo cigaretėms ir tabako gaminiams didinimo ir kiti aktualūs klausimai.

ES ministrai ketina aptarti galimus reglamentų pakeitimus dėl Bendrijos teikiamos vidutinės trukmės finansinės pagalbos euro neįsivedusioms ES valstybėms narėms, kurios susiduria su mokėjimų balanso sunkumais. Bendra finansinės pagalbos paskolų suma yra nustatyta iki 25 mlrd. eurų, tačiau dėl krizės išaugus finansinės pagalbos poreikiui, siūloma padidinti bendrą valstybėms narėms suteikiamų dar nepanaudotų paskolų sumą iki 50 mlrd. eurų. Kartu siūloma nustatyti sąlygą, kad atsiradus būtinybei Europos Audito Rūmai bei Europos kovos su sukčiavimu tarnyba turėtų teisę tikrinti, kaip yra administruojama suteikta finansinė pagalba.

Šio ECOFIN susitikimo metu bus siekiama politinio susitarimo dėl direktyvų, susijusių su akcizo tarifais cigaretėms ir tabako gaminiams, pakeitimo. Bus aptariama keletas esminių pakeitimų, kurie įsigaliotų nuo 2011-01-01. Pavyzdžiui, siūloma panaikinti populiariausių cigarečių kainų kategoriją kaip kriterijų, apibrėžiantį minimalų akcizų tarifą, nes jis sudaro nevienodas konkurencijos sąlygas gamintojams. Taip pat siūloma palaipsniui didinti cigaretėms taikomus minimalius apmokestinimo akcizu reikalavimus. Lietuvai, kuri turi pereinamuosius laikotarpius, siūlomas terminas (2014-01-01) būtų atitinkamai prailgintas iki 2017 metų. Lietuva siekia  ilgesnio pereinamojo laikotarpio.

Taip pat bus pristatomas Komisijos komunikatas apie gero valdymo principų mokesčių srityje, tokių kaip skaidrumas, keitimasis informacija ir sąžininga mokesčių konkurencija, taikymo skatinimą. Komunikate identifikuojamos jau dabar taikomos priemonės, skatinančios gero valdymo principų mokesčių srityje taikymą ES mastu bei pateikiami pasiūlymai dėl veiksmų, kurie galėtų užtikrinti dar efektyvesnį ir platesnį šių principų taikymą.

ECOFIN tarybos susitikimo metu ministrai aptars ekonominę ir finansinę ES situaciją. Planuojama svarstyti Tarybos išvadų projektą dėl viešųjų finansų  ilgalaikio tvarumo ir kokybės, pagal kurį dar kartą patvirtinamas įsipareigojimas vykdyti reformas – struktūrines, didinančias produktyvumą; pensijų ir sveikatos apsaugos bei darbo rinkos. Šiame susitikime bus pristatytas preliminarus 2010 m. ES biudžeto projektas. Be to,

ES ministrai ketina aptarti pasiektą pažangą dialoguose su trečiosiomis šalimis (JAV, Kinija, Japonija ir Rusija) dėl finansinės sistemos reguliavimo ir priežiūros reformos.  

 

Viešųjų ryšių skyrius

Tel.: 2199 376