BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN: Ispanija pristato pusmečio darbų programą

Data

2010 01 19

Įvertinimas
0

Vilnius, sausio 19 d. Šiandien Briuselyje vyksiančiame ES ekonomikos ir finansų ministrų (ECOFIN) tarybos posėdyje, kuriame dalyvauja finansų ministrė Ingrida Šimonytė, ketinama aptarti aktualius apmokestinimo bei Graikijos statistikos kokybės klausimus, o ES pradėjusi pirmininkauti Ispanija pristatys 2010 m. pirmojo pusmečio ECOFIN darbų programą.

Ispanijos programoje pabrėžiama būtinybė sustiprinti ES ekonomikos stabilizavimąsi. Atitinkamai siūloma nenutraukti paramos priemonių ekonomikai, kurių ėmėsi valstybės, kol nebus visiškai atstatytas pasitikėjimas ekonomika bei finansų rinkomis ir augimas netaps ilgalaikis. Tačiau svarbu tęsti darbą apibrėžiant tinkamas taikomų paramos schemų „išėjimo“ strategijas. Finansų rinkos priežiūros ir reguliavimo srityje toliau bus tęsiama finansų sistemos reforma, bus skatinamos bendros Europos iniciatyvos finansų sektoriaus krizių valdymo srityje. Viešųjų finansų srityje pabrėžiama, kad Stabilumo ir augimo paktas yra efektyviausia ES šalių narių fiskalinės priežiūros priemonė.

Ispanijos pirmininkavimo ES metu numatoma parengti ES2020 strategiją ūkio augimui ir užimtumui skatinti ir užtikrinti, kuri pakeis iki šiol taikomos Lisabonos strategijos nuostatas. Naujoje ES strategijoje ateinančiam dešimtmečiui bus numatytos priemonės finansų krizės pasekmėms įveikti, įvertintas Europos ekonomikos skatinimo plano bei nacionalinių skatinimo planų įgyvendinimo poveikis ES ūkiui. Reikšmingas progresas tai pat turi būti padarytas ir klimato kaitos srityje plėtojant energetiškai efektyvią, mažu CO2 kiekiu pasižyminčią ekonomiką. Be to, šį pusmetį Ispanija sieks stiprinti ES vaidmenį tarptautiniame lygmenyje, ypač G20 kontekste, bei įgyvendinti Kopenhagos konferencijos susitarimus, tame tarpe ir dėl tarptautinio klimato kaitos finansavimo.

Posėdyje didelį dėmesį ketinama skirti kovos su mokestiniu piktnaudžiavimu ir vengimu klausimams, dėl kurių nebuvo susitarta Švedijos pirmininkavimo laikotarpiu. Prioritetas bus skiriamas trims direktyvoms: Taupymo pajamų apmokestinimo, Administracinio bendradarbiavimo ir Savitarpio pagalbos vykdant reikalavimus, susijusius su mokesčiais, muitais ir kitomis priemonėmis. Taip pat bus siekiama pasiekti susitarimus dėl kovos su sukčiavimu su trečiosiomis šalimis. Netiesioginių mokesčių srityje pirmininkaujanti valstybė dirbs su nauju direktyvos Dėl elektroninių PVM sąskaitų taisyklių pasiūlymu bei prisidės prie Akcizais apmokestinamų prekių gabenimo kontrolės sistemos įgyvendinimo.

 

Viešųjų ryšių skyrius

Tel.: 2199 376

www.finmin.lt