BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN posėdyje bus svarstoma atnaujinta Lietuvos konvergencijos programa

Data

2009 03 09

Įvertinimas
0

Vilnius, kovo 9 d. Rytoj vyksiančiame Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrų (ECOFIN) tarybos posėdyje, kuriame dalyvaus finansų ministras Algirdas Šemeta, daugiausia dėmesio bus skiriama pasirengimui Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kuris vyks kovo 19-20 d., atnaujintoms ES valstybių konvergencijos ir stabilumo programoms bei perviršinio deficito procedūros Ispanijai, Prancūzijai, Graikijai, Airijai, Latvijai ir Maltai taikymui.

Šiame posėdyje ketinama priimti Pagrindinių pranešimų dokumentą, skirtą Europos Vadovų Tarybos susitikimui. Dokumente pateikiamos ES rekomendacijos, kaip atstatyti finansų rinkų stabilumą, kaip greičiau atgaivinti ekonomikos sektorių ir užtikrinti didesnį Ekonominės ir pinigų sąjungos efektyvumą. Be to, ES ministrai aptars bendrą ES poziciją dėl 2009 m. balandžio 2 d. vyksiančio G20 susitikimo, kuriame reikia tinkamai atspindėti ES interesus ir prioritetus. Siūlomos šios esminės ES nuostatos: patikimo tarptautinio reguliavimo ir skaidrumo stiprinimas, finansų rinkų integralumo didinimas, Tarptautinio valiutos fondo išteklių pakankamumas bei tarptautinių finansų institucijų, įskaitant daugiašalius vystymosi bankus, reformavimo aspektai. Be to, ECOFIN susitikimo metu konkrečioms šalims bus pateiktos specialiosios rekomendacijos, parengtos įvertinus šalių pažangą įgyvendinant nacionalinių reformų programas pagal Lisabonos strategiją.

Ekonomikos ir finansų ministrai svarstys atnaujintą Lietuvos konvergencijos programą ir tvirtins ECOFIN tarybos nuomonę. ECOFIN tarybos nuomonė suformuota remiantis Europos Komisijos įvertinimu, kuriame teigiama, kad pagrindinis Lietuvos iššūkis šiuo metu - suvaldyti ekonomikos lėtėjimą išlaikant makroekonominį stabilumą. Lietuvos fiskalinė politika (nustatytos fiskalinio deficito užduotys: 2009 m. – 2,1 proc. BVP, 2010 m. – 1 proc. BVP ir 2011 m. – subalansuoti viešieji finansai) įvertinta kaip tinkamas atsakas į esamą makroekonominę ir biudžetinę situaciją.

ES pirmininkaujanti valstybė Čekija šiame posėdyje sieks politinio susitarimo, kad valstybėms narėms būtų suteikta pasirinkimo teisė nuolat taikyti lengvatinius PVM tarifus. Be to, ketinama priimti sprendimus dėl klimato kaitos tarptautinio finansavimo  ir 2010 m. ES biudžeto gairių.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 219 9376
www.finmin.lt