BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN posėdyje bus svarstomas ES 2010 m. biudžeto projektas

Data

2009 11 17

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 17 d. Rytoj Briuselyje vyksiančiame ES ekonomikos ir finansų ministrų (ECOFIN) tarybos posėdyje, kuriame dalyvaus finansų viceministras Rolandas Kriščiūnas, bus svarstomas ES 2010 m. biudžeto projektas.

Šio ECOFIN susitikimo metu ES Taryba turėtų pasiekti sutarimą su Europos Parlamentu ir patvirtinti 2010 m. ES biudžeto projekto antrojo svarstymo rezultatus. Remiantis Tarybos siūlomu kompromisu, 2010 m. biudžeto įsipareigojimų asignavimai, t.y. maksimalus naujų finansinių įsipareigojimų dydis, kuriuos ES gali prisiimti, iš viso turėtų sudaryti 140,58 mlrd. EUR. Planuojami mokėjimų asignavimai, t.y. išlaidos, kylančios iš einamųjų finansinių metų ir (arba) buvusių finansinių metų įsipareigojimų – 121,51 mlrd. EUR. Palyginus su ES 2009 m. biudžetu, įsipareigojimų asignavimai išaugtų 2,9 proc., mokėjimų asignavimai išaugtų 4,5 proc.

Lietuva pritaria 2010 m. biudžeto pasiūlymui ir mano, kad šis kompromisinis paketas yra geras ir subalansuotas pagrindas deryboms su Europos Parlamentu. 2010 m. ES biudžeto projekte tinkamai atsižvelgiama į Lietuvai svarbias programas. Lietuvai aktualu, kad 2010 m. ES biudžetas prisidėtų prie Europos ūkio gaivinimo, todėl svarbiausia mobilizuoti finansavimą, skirtą Europos ekonomikos gaivinimo plano projektams. Be to, atsižvelgiant į situaciją pieno rinkose, Lietuvai priimtinas ir lėšų skyrimas naujai kuriamam Pieno fondui, kuris skirtas restruktūrizuoti ES pieno sektorių.  

Pagal suderėtą 2007-2013 m. finansinį paketą, Lietuvai vidutiniškai per metus numatyta skirti 5,94 mlrd. litų, 2010 m. Lietuvos valstybės biudžeto projekte ES paramos lėšos sudaro 7,89 mlrd. litų. 2010 m. planuojama Lietuvos įmoka į ES biudžetą sudarys 1,07 mlrd. litų.

Šiame ECOFIN posėdyje taip pat ketinama aptarti ir kitus su ES biudžetu susijusius klausimus. Galutinį sprendimą dėl ES 2010 m. biudžeto priims Europos Parlamentas gruodžio mėnesio plenarinės sesijos metu.

 

Viešųjų ryšių skyrius

Tel.: 2199 376