BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN posėdyje bus svarstomi svarbūs mokesčių klausimai

Data

2007 12 03

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 3 d. Rytoj Lietuvos Respublikos finansų viceministras Valentinas Miltienis Briuselyje (Belgija) dalyvaus Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrų tarybos (ECOFIN) posėdyje, kuriame bus svarstomi svarbūs mokesčių, finansinių paslaugų, migracijos ir kiti klausimai.

Šio ECOFIN tarybos posėdžio metu bus siekiama sutarimo dėl PVM paketo. Pagrindinės jį sudarančios priemonės – tai paslaugų vietos nustatymo taisyklų pakeitimas, PVM grąžinimo užsienio apmokestinamiesiems asmenims taisyklių supaprastinimas bei reglamento dėl administracinio bendradarbiavimo PVM srityje pakeitimas. Taip pat ketinama aptarti lengvatinių PVM tarifų taikymo klausimus, kovą su mokestiniu sukčiavimu bei Verslo apmokestinimo elgesio kodekso grupės ataskaitą.

Be to, ES ministrai ketina aptarti kai kuriuos finansinių paslaugų klausimus: draudimo direktyvos projektą, kuriame numatoma nauja draudimo įmonių mokumo skaičiavimo sistema, jautresnė rizikai, stiprinanti draudėjų apsaugą bei didinanti draudimo įmonių konkurencingumą. Taip pat bus svarstomos ES Tarybos išvados dėl pagrindinių Europos rizikos kapitalo rinkų plėtros kliūčių ir kiti klausimai.

Be to, ECOFIN posėdyje bus svarstomas Stabilumo ir augimo pakto įgyvendinimas, t.y. bus įvertinti Lenkijos veiksmai atsakant į Tarybos rekomendaciją dėl pernelyg didelio deficito procedūros. ES ministrai dar ketina aptarti Nacionalinių Lisabonos reformų programų įgyvendinimą per paskutinius metus ir priemones, kurių reikėtų imtis išskirtose prioritetinėse srityse: inovacijų ir smulkiojo ir vidutinio verslo, geresnio reglamentavimo ir konkurencijos bei darbo rinkos. Taip pat bus nagrinėjami migracijos klausimai globalizacijos kontekste: poveikis ekonomikos ir užimtumo augimui, darbo rinkoms, produktyvumui ir konkurencingumui; „protų nutekėjimo“ ir „protų įgijimo“ aspektai; migracijos politikų formavimo ir šalių bendradarbiavimo klausimai.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 219 9376
www.finmin.lt