BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN posėdyje Čekija pristatys šio pusmečio darbų programą

Data

2009 01 19

Įvertinimas
0

Vilnius, sausio 19 d. Rytoj finansų ministras Algirdas Šemeta Briuselyje dalyvaus ES ekonomikos ir finansų ministrų (ECOFIN) tarybos posėdyje, kuriame ES pirmininkaujanti šalis Čekija pristatys 2009 m. pirmojo pusmečio darbų programą ir toliau bus diskutuojama aktualiais finansų ir ekonomikos gaivinimo klausimais.

Čekija šį pusmetį ketina ieškoti efektyvių sprendimų, kurių įgyvendinimas prisidėtų prie greitesnio ES ekonomikos atsigavimo ir augimo; užtikrinti finansinį stabilumą ir atkurti pasitikėjimą Europos ir pasaulio finansų rinkomis; užtikrinti efektyvų ekonomikos ir fiskalinės politikos koordinavimą bei suderinamumą su Stabilumo ir augimo pakto bei Lisabonos strategijos tikslais; šalinti kliūtis, trukdančias bendros rinkos funkcionavimui, modernizavimui ir prisitaikymui prie naujų sąlygų.

Šiame ECOFIN tarybos posėdyje planuojama aptarti tolesnę veiklą įgyvendinant Europos ekonomikos atkūrimo planą, kuriam skiriama apie 1,5 proc. Europos Sąjungos BVP (apie 200 mlrd. eurų), akcentuojant priemones, skirtas didinti finansų sektoriaus stabilumą, skaidrumą ir priežiūrą.

ES ministrai ketina aptarti Europos Komisijos pasiūlymą papildomai mobilizuoti 5 mlrd. eurų energetikos infrastruktūros ir plačiajuosčių tinklų projektams. 

ECOFIN darbotvarkėje numatyti debatai dėl ekonominės ir biudžeto politikos krypčių 2009 metais. Atsižvelgiant į tai, kad ekonominio lygio integracija ES yra pasiekusi aukštą lygį, yra reikalingas koordinuotas ES atsakas krizei. Vis dėlto dabartinė situacija ES valstybėse yra labai skirtinga, todėl ES narės imasi individualių veiksmų.

Be to, ECOFIN tarybos susitikimo metu numatoma apsikeisti nuomonėmis dėl euro įvedimo sklandumo Slovakijoje (nuo 2009 m. sausio 1 d. Slovakijoje buvo įvesta bendra ES valiuta euras). Taip pat bus aptariama Vakarų Balkanų investicijų sistema, kuri turėtų būti sukurta iki 2010 m.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 219 9376
www.finmin.lt