BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN posėdyje – dėmesys bankų veiklos stabilumui ir gyventojų indėliams

Data

2008 10 07

Įvertinimas
0

Vilnius, 2008 m. spalio 7 d. Šiandien Liuksemburge vykusiame ES ekonomikos ir finansų ministrų tarybos (ECOFIN) posėdyje buvo nutarta imtis visų reikalingų priemonių, kad būtų stiprinama bankų sistema ir apsaugomi gyventojų indėliai bankuose.

ECOFIN taryba atsižvelgė į vakar paskelbtą ES šalių vadovų pareiškimą. Jame - siekis išlaikyti finansinį stabilumą ir apsaugoti bankų indėlininkus šalyse narėse. Tam numatomos trys priemonės: likvidumo parama per centrinius bankus, veiksmai atskirų bankų problemoms spręsti,  didesnės indėlininkų apsaugos planai.

ES šalių narių finansų ministrai įsipareigojo imtis visų reikalingų priemonių, kad sustiprintų bankų sistemų stabilumą bei apsaugotų gyventojų indėlius bankuose. Ministrai palankiai vertina Europos ir ES šalių narių centrinių bankų veiksmus neramumų finansų rinkose laikotarpiu.

Atsižvelgusi, kad kai kurios šalys narės neseniai pakėlė minimalios indėlių draudimo sumos kartelę, ECOFIN taryba sutarė, kad bent vieneriems metams ES šalys nustatytų bent 50 000 eurų minimalią draudimo sumą gyventojų indėliams bankuose. Dabar Lietuvoje indėliai draudžiami iki 22 000 eurų suma litais.

***

Indėliai (ir gyventojų, ir įmonių), laikomi mūsų šalies bankuose ir kredito unijose yra garantuojami pagal Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams įstatymą. Įstatyme yra nustatytas indėlių garantijų mechanizmas, o taip pat galimi lėšų šaltiniai išmokoms išmokėti. Indėliai yra apdrausti valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt