BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN posėdyje ministras akcentavo Lietuvai tinkamas priemones

Data

2009 01 21

Įvertinimas
0

Vilnius, sausio 21 d. Vakar Briuselyje vykusiame ES ekonomikos ir finansų ministrų (ECOFIN) tarybos posėdyje, aptariant 2008 m. gruodžio mėnesio Europos Vadovų Tarybos išvadų įgyvendinimą, diskutuota dėl galimybės pageidaujančioms valstybėms narėms taikyti lengvatinius PVM tarifus tam tikruose sektoriuose. Lietuvos finansų ministras Algirdas Šemeta pažymėjo, kad siekiant valstybės finansų stabilumo, Lietuvoje buvo atsisakyta įvairių mokestinių lengvatų ir išimčių. Todėl raginimas plėsti lengvatinių PVM tarifų taikymo sritį ES mastu, ypač įvertinus tai, kad kol kas nėra pasiekta sutarimo dėl tokių lengvatų taikymo principų, nėra priimtinas. Lietuva pritarė pirmininkaujančios valstybės siūlomam veiksmų planui ir siekiui tęsti esmines diskusijas PVM lengvatų taikymo klausimu.

Aptariant Europos Vadovų Tarybos išvadų įgyvendinimą, taip pat kalbėta apie Ekonomikos atgaivinimo plane numatytą priemonę – skirti 5 mlrd. eurų energetikos ir plačiajuosčio tinklo infrastruktūrai finansuoti. Ministras A. Šemeta atkreipė dėmesį, kad toms valstybėms narėms, kurios kaip Lietuva neturi erdvės fiskaliniam stimului, energetikos ir plačiajuosčio tinklo infrastruktūros projektų įgyvendinimas būtų svarbus stimulas ekonomikai ir paragino Europos Komisiją į tai atsižvelgti ruošiant siūlomų finansuoti projektų sąrašą.

Be to, šio posėdžio metu buvo diskutuojama dėl ekonominės ir biudžeto politikos krypčių 2009 metais. Lietuvos finansų ministras atkreipė dėmesį, kad įgyvendinant Europos ekonomikos atgaivinimo planą, valstybės narės taiko skirtingas priemones, nes jų ekonominė ir finansinė situacija yra skirtinga. Tos šalys, kurios ir kaip Lietuva, turi vidinius ir išorinius disbalansus, pirmiausia įgyvendina priemones,nukreiptas į tų disbalansų mažinimą. ES finansų ministrai pažymėjo, kad skirtingos priemonės gali būti taikomos atsižvelgiant į kiekvienos valstybės ekonominę ir biudžetinę situaciją.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 2199 376
www.finmin.lt