BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN posėdyje pagrindinis dėmesys skirtas Europos ekonomikos skatinimo klausimams

Data

2014 12 09

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 9 d.Finansų ministras Rimantas Šadžius šiandien Briuselyje dalyvavo Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje. Jame buvo pasiektas politinis sutarimas dėl Tarybos reglamento, kuriuo nustatyti ex ante įnašai į Bendrąjį pertvarkymo fondą. Fondas, kuris pradės veikti nuo 2016 m., bus finansuojamas Bankų sąjungoje dalyvaujančių valstybių narių bankų sektoriaus įnašais. Pasak ministro Rimanto Šadžiaus, šis susitarimas – tai dar vienas svarbus žingsnis ES bankų sąjungos sukūrimo link.

Taip pat buvo apsikeista nuomonėmis dėl Europos Komisijos pristatyto 315 mlrd. eurų investicijų plano, kuriuo siekiama paskatinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą Europoje. Planą sudaro trys dalys: naujas Europos strateginių investicijų fondas bus garantuojamas viešosiomis lėšomis siekiant pritraukti privačias investicijas; patikimas projektų srautas ir techninė pagalba užtikrins, kad investicijos būtų nukreiptos ten, kur jų labiausiai reikia; toliau bus gerinama  investicinė aplinka.

„Šiandien aptarėme konkrečias investicijų Europoje skatinimo priemones, tačiau taip pat svarbu užtikrinti, kad naujas planas ne konkuruotų, o papildytų egzistuojančias ES biudžeto programas“, – sakė ministras R. Šadžius. 

ECOFIN posėdžio metu pirmininkaujanti šalis informavo apie esamą situaciją dėl pasiūlymo, kuriuo įgyvendinamas tvirtesnis bendradarbiavimas finansinių sandorių mokesčio srityje. Taip pat buvo apsikeista nuomonėmis dėl Europos Komisijos pateiktų ekonominės valdysenos peržiūros rezultatų, strategijos „Europa 2020“ peržiūros, Europos Komisijos pristatytos 2015 m. Įspėjimo mechanizmo ataskaitos ir 2015 m. Metinės augimo apžvalgos. Posėdyje buvo išklausyta ir Audito Rūmų ataskaita dėl 2013 metų biudžeto įgyvendinimo.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 219 9337
www.finmin.lt