BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN posėdyje – viešųjų finansų tvarumo ir administracinės naštos mažinimo klausimai

Data

2009 11 09

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 9 d. Rytoj finansų ministrė Ingrida Šimonytė dalyvaus Briuselyje (Belgija) vyksiančiame Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrų (ECOFIN) tarybos posėdyje, kuriame ketinama aptarti viešųjų finansų tvarumo, administracinės naštos mažinimo ir mokesčių klausimus. Posėdyje taip pat planuojama aptarti tolesnę veiklą, susijusią su klausimais, svarstytais neseniai vykusių svarbių tarptautinių susitikimų – spalio 29–30 d. Europos Vadovų Tarybos ir lapkričio 6–7 d. G20 finansų ministrų – metu.

Europos Vadovų Taryboje buvo sutarta dėl pagrindinių ES nuostatų, rengiantis tarptautinei klimato kaitos konferencijai š.m. gruodžio mėn. Kopenhagoje. Sutarta, kad bendro klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos finansavimo metinis poreikis 2020 m. gali siekti apie 100 mlrd. eurų, o viešojo tarptautinio finansavimo dalies metinis poreikis 2020 m. gali sudaryti 22-50 mlrd. eurų. Susitarime akcentuojama, kad dalinantis finansinę naštą ES viduje bus taikomas „korekcinis mechanizmas“, t.y. atsižvelgiama į šalių narių ekonominę finansinę situaciją ir galimybę mokėti. Dėl tokio korekcinio mechanizmo detalių bus apsispręsta ateinančioje Vadovų Taryboje.

ECOFIN tarybos posėdyje bus aptariami klausimai, dėl kurių buvo diskutuota G20 šalių finansų ministrų susitikime: tvaraus ir subalansuoto augimo skatinimas; fiskalinio „išėjimo“ strategijos; globalios finansų rinkų priežiūros sistemos kūrimas bei bankų veiklos riziką ribojančių taisyklių tobulinimas ir griežtinimas; TVF išteklių padidinimo ir kvotų reforma; pasirengimas Kopenhagos konferencijai dėl klimato kaitos.

ES finansų ministrų susitikimo metu taip pat ketinama svarstyti viešųjų finansų tvarumo klausimus (priimti Tarybos išvadas). Išvadose pabrėžiama, kad šiuo metu, siekiant ilgalaikio viešųjų finansų tvarumo, ypač aktualus tampa 2001 m. Stokholme sutartos strategijos, kurią sudaro deficito ir skolos mažinimas, užimtumo didinimas ir socialinės apsaugos sistemos reformos, įgyvendinimas.

Šiame susitikime dar bus svarstomas ECOFIN tarybos išvadų dėl administracinės naštos mažinimo projektas, kuriame visos ES šalys ir atitinkamos institucijos raginamos iki 2012 m. pabaigos 25 proc. sumažinti ES teisės aktų keliamą administracinę naštą verslui bei įgyvendinti ambicingus nacionalinius administracinės naštos mažinimo tikslus.

Be to, mokesčių srityje bus aptariamas direktyvos projektas dėl administracinio bendradarbiavimo apmokestinimo srityje, kuriame nustatoma organizacinė schema, bendros darbo tvarkos taisyklės ir  numatomos keitimosi informacija formos. Projekto nuostatos reglamentuoja keitimąsi informacija tarp valstybių narių kompetentingų institucijų.

Taip pat bus tęsiamos diskusijos dėl apdorotam tabakui taikomų akcizų didinimo nuo 2014 m. Kai kurioms šalims (Lietuvai, Bulgarijai, Lenkijai, Estijai, Latvijai, Vengrijai, Rumunijai ir Graikijai) po ilgai trukusių diskusijų pavyko išsiderėti pasiūlymą iki 2018 m. taikyti pereinamąjį laikotarpį.  

 

Viešųjų ryšių skyrius

Tel.: 2199 376