BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN: svarbūs klausimai prieš Europos Vadovų Tarybos susitikimą

Data

2008 10 06

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 6 d. Rytoj Liuksemburge vyksiančiame Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrų tarybos (ECOFIN) posėdyje, kuriame dalyvaus Lietuvos Respublikos finansų viceministras Valentinas Miltienis, bus svarstomi pasirengimo 2008 m. spalio 15 – 16 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimui ir kiti klausimai.

ECOFIN tarybos susitikimo metu planuojama aptarti ekonominę situaciją  ir ekonomikos augimą skatinančią makroekonominę ir struktūrinę politiką, nes bendri ekonominiai iššūkiai – situacija globalinėse finansų rinkose ir augančios (nors šiuo metu šis augimas ir sumažėjęs) energijos kainos – reikalauja koordinuoto ES atsako; taip pat atsižvelgiant į nacionalinius atskirų valstybių narių ypatumus ir kiekvienos šalies situaciją. Be to, bus aptarta pasitikėjimo finansinės sistemos stabilumu atstatymo politika, ES derybos su trečiosiomis šalimis dėl stabilesnės išorinės ekonominės aplinkos bei Ekonominės ir pinigų sąjungos (EPS) funkcionavimo gerinimas.

ECOFIN tarybos susitikimo metu taip pat numatoma aptarti padėtį finansų rinkose, šių rinkų priežiūros klausimus ir pažangą, įgyvendinant finansinio stabilumo veiksmų planą. Taip pat ketinama apsvarstyti naftos ir žaliavų kainų svyravimą bei šio svyravimo poveikį švelninančias priemones. ES ministrai svarstys, kaip sustiprinti Europos investicijų banko (EIB) vaidmenį, didinant energijos efektyvumą: Europos Vadovų Taryba galėtų paprašyti EIB suaktyvinti veiklą vystant pastovų, konkurencingą ir saugų energijos tiekimą  Europai bei prisidėti prie naujos strategijos ir naujų instrumentų kūrimo, kurie leistų padidinti energijos naudojimo efektyvumą.

Be to, ES ministrai ketina aptarti finansines paslaugas – draudimo direktyvos „Mokumas II“ projektą, kuriame numatoma nauja draudimo įmonių mokumo skaičiavimo sistema – daug jautresnė rizikai, stiprinanti draudėjų apsaugą bei didinanti draudimo įmonių konkurencingumą. Susitikimo metu dar bus svarstomas pasiūlymas dėl efektyvesnės kovos su mokestiniais sukčiavimais (numatoma pagreitinti informacijos surinkimą apie Bendrijos viduje atliktus sandorius ir keitimąsi šiais duomenimis tarp valstybių narių), lengvatinių PVM tarifų taikymo ir kiti klausimai.

 Rytoj Liuksemburge taip pat vyks kasmetinis Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros valstybių ekonomikos ir finansų ministrų (EUROMED) susitikimas, kuriame viso šio regiono ministrai pasidalins nuomonėmis apie ekonominę situaciją, atsižvelgiant į paskutinius pasaulinius įvykius, ypač energijos bei maisto kainų kilimą. EUROMED susitikimo metu bus aptartas tolesnis EIB Europos ir Viduržemio jūros regiono investavimo ir partnerystės instrumento vaidmuo, skatinant ES ir Viduržemio jūros valstybių – partnerių bendradarbiavimą ir ekonominę plėtrą.

Viešųjų ryšių skyrius

Tel.: 2199 376