BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ES finansų ministrai patvirtino bankų priežiūrą ir aptarė žingsnius Bankų sąjungos link

Data

2013 10 15

Įvertinimas
0

Europos Sąjungos finansų ministrai patvirtino teisės aktus, kuriais sukuriamas Bendras priežiūros mechanizmas ir apsikeitė nuomonėmis dėl prevencinių finansinio stabilumo stiprinimo priemonių, susijusių su bendrais bankų priežiūros ir pertvarkymo mechanizmais bei pasirengimu kitais metais vyksiančiai bankų balansų kokybės peržiūrai ir bankų testavimui nepalankiausiomis sąlygomis.

„Sprendimas dėl Bendro priežiūros mechanizmo yra ypač svarbus – tai vienas iš pamatinių akmenų, ant kurių laikysis Bankų sąjunga. Šis sprendimas sutvirtins Europos finansų sistemos stabilumą“, – sakė Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius, pirmininkaujantis ES Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybai. – „Mes efektyviai žengiame į priekį. Prevencinės finansinio stabilumo stiprinimo priemonės svarbios ne tik kuriant Vieningą bankų pertvarkymo mechanizmą, bet ir rengiantis bankų balansų kokybės peržiūrai bei testavimui nepalankiausiomis sąlygomis“.

Ministrai diskusijoje susitelkė į politines gaires tolesniam ekspertų darbui. Po parengiamųjų darbų prie šių klausimų bus sugrįžta lapkritį.

Siekdami pagerinti mažųjų ir vidutinių įmonių prieigą prie kredito išteklių, ECOFIN ministrai iš siūlomų rizikos pasidalijimo su finansų institucijomis priemonių pasirinko garantijas. Tai buvo pirmasis pasirinkimo variantas pagal Europos Komisijos ir Europos investicijų banko pateiktą pasiūlymą. ECOFIN Tarybos pirmininkas apie tai informuos Europos Vadovų Tarybos pirmininką. Spalio 24–25 d. vyksiančiame jos susitikime Europos lyderiai nubrėš gaires dėl pagalbos mažosioms ir vidutinėms įmonėms iniciatyvos įgyvendinimo.

„Žinant, kad ekonomikos pagrindą sudaro mažosios ir vidutinės įmonės, tikime, kad mūsų apsisprendimas šioje srityje padės skatinti Europos ekonomikos augimą ir papildomai motyvuos kurti darbo vietas. Tikime, kad garantijos paskatins bankus ir kitas finansų institucijas labiau skolinti mažoms ir vidutinėms įmonėms“, – sakė R. Šadžius.

Atsižvelgdami į artėjantį spalio Europos Vadovų Tarybos susitikimą, ES finansų ministrai taip pat aptarė ir kaip siekti veiksmingesnio ekonominės politikos koordinavimo. Jie taip pat diskutavo, kaip toliau tobulinti Europos semestro procesą, pavyzdžiui, kaip didinti ES šalių atsakomybę dėl ECOFIN tarybos rekomendacijų įgyvendinimo.

Ministrai taip pat patvirtino Tarybos išvadas dėl klimato kaitos finansinių aspektų diskusijai lapkritį vyksiančioje Jungtinių Tautų tarptautinėje konferencijoje Varšuvoje bei aptarė praėjusią savaitę vykusio Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių finansų ministrų ir centrinių bankų valdytojų bei metinio Tarptautinio valiutos fondo ir Pasaulio banko susitikimų Vašingtone rezultatus.

Prieš ECOFIN tarybą ES finansų ministrai susitiko su Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) šalių atstovais ir aptarė ekonominius pokyčius bei naujausių finansinių paslaugų sektoriaus reguliavimo reformų poveikį, siekiant užtikrinti Europos finansinį stabilumą.

Daugiau informacijos:
Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
Mob. tel. 8 616 94846
Tel. (8 5) 239 0008, 239 0187
El. p. r.gorbaciovas@finmin.lt

Vykintas Pugačiauskas,
COREPER II atstovas spaudai
Mob. tel. +32 477701528