BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ES ministrai diskutuos aktualiais ekonominiais ir finansiniais klausimais

Data

2009 06 08

Įvertinimas
0

Vilnius, birželio 8 d. Rytoj Liuksemburge (Liuksemburgo Didžioji Hercogystė) vyksiančiame Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrų (ECOFIN) tarybos  posėdyje, kuriame dalyvaus finansų ministras Algirdas Šemeta,daugiausia dėmesio bus skiriama ES ekonominės ir finansinės situacijos aptarimui bei pasirengimui Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kuris vyks š. m. birželio 18-19 dienomis.

ECOFIN tarybos susitikimo metu ministrai aptars ekonominę ir finansinę ES situaciją. Pagal naujausias Europos Komisijos pavasario prognozes, BVP nuosmukis euro zonoje ir ES-27 2009 metais sudarys 4 proc. Numatoma, kad beveik visos ES šalys narės šiais metais patirs ūkio nuosmukį, didės nedarbas. Atsižvelgdama į tai, Lietuva atlieka atidų tiek išorės, tiek vidaus ekonominės situacijos monitoringą, ėmėsi veiksmų pagal Europos ekonomikos atkūrimo plano rekomendacijas ne euro zonos šalims, peržiūrėdama pirminį 2009 m. biudžeto projektą, jį pakartotinai pakoreguodama š. m. gegužės mėn. (su papildomu valdžios sektoriaus finansų 3,3 proc. BVP konsolidavimo efektu). Esant poreikiui, 2009 m. bus imamasi ir tolesnių fiskalinės politikos priemonių, kurios užtikrintų viešųjų finansų ir makroekonominį stabilumą. Susitikimo metu bus apsikeista nuomonėmis ir dėl įgyvendinamų veiksmų tarptautinių apskaitos standartų srityje.

ES ministrai, ruošdamiesi š. m. birželio mėnesį vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, ketina aptarti Europos finansų rinkos priežiūros sistemos tobulinimą.  Vykdant finansų sistemos priežiūros reformą, numatyta įsteigti Europos sisteminės rizikos tarybą, kuri stebėtų ir įvertintų potencialias grėsmes ir rizikas ES finansiniam stabilumui ir teiktų rekomendacijas, kokių priemonių imtis, reaguojant į identifikuotas rizikas. Taip pat numatoma įsteigti Europos finansų rinkos priežiūros sistemą, kuri užtikrintų sklandžią nacionalinių priežiūros institucijų veiklą ir darnią finansų įstaigų, vykdančių savo veiklą keliose valstybėse, priežiūrą. Susitikimo metu taip pat bus analizuojamas Europos ekonomikos atkūrimo plano įgyvendinimas bei diskutuojama dėl paramos bankams priemonių įgyvendinimo.

ECOFIN susitikimo metu bus svarstomi klimato kaitos tarptautinio finansavimo klausimai. ECOFIN taryba siūlo, kad visos valstybės, išskyrus skurdžiausias, prisidėtų prie tarptautinio klimato kaitos finansavimo besivystančiose šalyse.

Susitikime taip pat bus aptariamas Tarybos išvadų projektas dėl gero valdymo mokesčių srityje. Taryba savo išvadose primena mokesčių skaidrumo principų įgyvendinimo, informacijos apsikeitimo ir sąžiningos mokesčių konkurencijos svarbą. Šie principai yra būtinos priemonės kovoje su tarpvalstybiniu mokestiniu sukčiavimu ir vengimu.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 239 0222
www.finmin.lt