BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ES struktūrinės paramos lėšų įsisavinimas vyksta sklandžiai

Data

2007 10 12

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 12 d. Šios dienos duomenimis, pagal Bendrąjį programavimo dokumentą (BPD) yra įsisavinta 1 mlrd. 592 mln. Lt ES lėšų, t.y. 52 proc. visų skirtų ES lėšų. Iš kito finansavimo šaltinio – Sanglaudos fondo – rugsėjo 30 d. duomenimis, buvo išmokėta 1 mlrd. 311,2 mln. Lt lėšų, t.y. daugiau nei 46 proc. skirtos Sanglaudos fondo paramos.

Pastaruoju metu nuolat didėja ES struktūrinių fondų įsisavinimo tempai: jei 2005 metais būdavo vidutiniškai įsisavinama 21 mln. litų per mėnesį, tai 2007 metais mėnesio įsisavinimo vidurkis yra 69,3 mln. litų per mėnesį.

ES paramos lėšos įsisavinamos sėkmingai: N+2 taisyklė jau įvykdyta pagal kiekvieną ES struktūrinį fondą. Iš Europos regioninės plėtros fondo įsisavinta 150,5 mln. Lt daugiau nei privaloma iki šių metų pabaigos, iš Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo – 109,1 mln. Lt daugiau, iš Žuvininkystės orientavimo finansinės priemonės – 5,3 mln. Lt daugiau ir net iš Europos socialinio fondo rugsėjo mėnesio duomenimis įsisavinta 35,5 mln. Lt daugiau nei privaloma, norint neprarasti lėšų pagal N+2 taisyklę*.

Projektai įgyvendinami visoje Lietuvoje. Pabaigta įgyvendinti beveik pusė pagal BPD finansuojamų projektų iš viso už 913 mln. Lt. Lietuvoje dominuoja socialinės ir ekonominės infrastruktūros plėtros projektai. Vidutiniškai vienam Lietuvos gyventojui tektų apie 1000 Lt ES struktūrinių fondų lėšų. Jau dabar akivaizdu, kad ES struktūrinė parama ženkliai prisideda prie šalies ekonomikos augimo ir daro teigiamą įtaką regionų plėtrai.

Sanglaudos fondo Lietuvai skirta 2 mlrd. 821,6 mln. litų, kurie turi būti išmokėti rangovams iki 2010 m. pabaigos. Parama skiriama projektams, kurių vertė ne mažesnė nei 34,5 mln. Lt (10 mln. EUR) ir vykdomi transporto bei aplinkos apsaugos srityse. Sprendimą dėl kiekvieno projekto finansavimo priima Europos Komisija. Iš viso finansuojami 53 projektai, iš kurių 10 jau baigti įgyvendinti. Dabar rangovams jau išmokėta beveik pusė (1,311 mlrd. Lt) Sanglaudos fondo lėšų. Nustatytas lėšų išmokėjimo planas įvykdytas daugiau kaip 99 proc.

--

 * N+2 taisyklė taikoma metams pasibaigus: konkretiems metams skirtos kiekvieno Europos Sąjungos struktūrinio fondo lėšos turi būti įsisavintos ir deklaruotos Europos Komisijai per einamuosius bei ateinančius dvejus metus.  Pirmas N+2 taisyklės nuostatų tikrinimo terminas buvo 2006-12-31, antrasis bus 2007-12-31. Tačiau  jau šiandien 2007 m. Lietuvai taikomos N+2 taisyklės nuostatos jau įvykdytos pagal kiekvieną ES struktūrinį fondą.

Informacija apie struktūrinių fondų lėšų įsisavinimą kasdien atnaujinama tinklalalpyje www.esparama.lt

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 239 0256
www.finmin.lt