BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ES Taryba pasirašė 2014–2020 m. Sanglaudos politikos reglamentus

Data

2013 12 17

Įvertinimas
0

Pirmininkaujančios Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius ES Tarybos vardu gruodžio 17 d. pasirašė 2014–2020 m. Sanglaudos politikos reglamentų paketą.

Pirmininkaujanti Lietuva pasiekė sutarimą su Europos Parlamentu dėl 2014–2020 m. Sanglaudos politikos reglamentų, taip užbaigdama daugiau nei dvejus metus trukusias intensyvias derybas. Europos Parlamentas šiam reglamentų paketui plenarinėje sesijoje pritarė lapkričio 20 d., o ES Taryba susitarimą patvirtino gruodžio 16 d.

„Reglamentų patvirtinimas yra ilgai laukta ir svarbi žinia visai Europos Sąjungai. Nuo 2014 metų sausio pirmosios šie reglamentai atveria kelius naujoms, daugiau kaip 325 mlrd. eurų investicijoms visose Europos Sąjungos šalyse. Tai naujos galimybės augti ekonomikai, kurti darbo vietas“, – sakė Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius. 

Sanglaudos politikai skirtos lėšos yra viena svarbiausių ES daugiamečio biudžeto dalių. Šios politikos tikslas – skatinti ES valstybių ir regionų socialinę ir ekonominę plėtrą, didžiąją dalį lėšų telkiant mažiau pasiturinčioms ES valstybėms narėms ir regionams, taip prisidedant prie plėtros skirtumų mažinimo Europos Sąjungoje.

Sanglaudos politikos reglamentai nustato pagrindines ES fondų investavimo taisykles. Reglamentuose įtvirtintos pagrindinės 2014–2020 m. laikotarpio naujovės, kurios turi užtikrinti Sanglaudos fondų investicijų efektyvumą: išskirti aiškūs prioritetai, reikalaujama apibrėžti konkrečius siekiamus rezultatus, geriau koordinuoti skirtingų rūšių investicijas.

Šių reglamentų paketą sudaro bendrasis reglamentas, apimantis penkis ES fondus, ir keturi atskiri reglamentai, skirti Europos regioninės plėtros fondui (ERPF), Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui ir ERPF investicijų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslui.

Įsigaliojus minėtiems reglamentams, Lietuva, kaip ir kitos šalys, oficialiai pateiks Europos Komisijai derinti Partnerystės sutartį ir 2014–2020 m. veiksmų programą ES struktūrinių fondų investicijoms administruoti. Tai atvers galimybes nuo kitų metų investuoti lėšas iš naujojo finansinio laikotarpio. Lietuvai 2014–2020 m. iš ES sanglaudos politikos fondų numatoma skirti apie 6,8 mlrd. eurų einamosiomis kainomis.

Daugiau informacijos:
Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
Mob. tel. 8 616 94846
Tel. (8 5) 239 0008, 239 0187
El. paštas: [email protected]