2023-11-15

„Europos burės 2023“ apdovanojimuose – 100 projektų

Šiemet Europos Sąjungos (ES) investicijų geriausių projektų Lietuvoje apdovanojimuose „Europos burės 2023“ septyniose skirtingose kategorijosesusirungs net 100 projektų. Pačiomis populiariausiomis tapo nominacijos, skirtos investicijoms į darnios aplinkos kūrimą ir už investicijas į žmogų.

Finansų ministerijos inicijuotas konkursas „Europos burės 2023“, kuriuo siekiama visuomenei pristatyti ir įvertinti didžiausią vertę žmogui, kraštui, valstybei duodančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus, bus vainikuotas lapkričio 28 d. tarptautinės konferencijos „ES+U“ metu.

Jubiliejinis, 15-ąjį kartą vykstantis konkursas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – net 132 projektų. Šie projektai dalyvauja septyniose skirtingose kategorijose. Tiesa, paaiškėjo, kad kai kurių dalyvių pateiktas anketas teko atmesti – ne visi atitiko projekto taisykles. Po šio etapo iš viso liko 100 dalyvių. Dalyviai kandidatavo į septynias nominacijas:

  • Už investicijas į inovatyvius sprendimus – 19 dalyvių;
  • Už investicijas į darnią aplinką – 32 dalyviai;
  • Už investicijas į šiuolaikinę mokyklą – 6 dalyviai;
  • Už investicijas į šiuolaikinę mediciną – 13 dalyvių;
  • Už investicijas į žmogų – 23 dalyviai;
  • Už investicijas į bendruomeniškumą – 5 dalyviai;
  • Už investicijas į inovacijas versle – 2 dalyviai.

Pačiomis populiariausiomis šiemet tapo nominacijos, skirtos investicijoms į darnios aplinkos kūrimą ir už investicijas į žmogų.

Europos burių 2023“ projektus vertino speciali vertinimo komisija, kurią sudaro mokslo, verslo, švietimo, kultūros ir visuomenės atstovai: Lineta Ramonienė, Marija Burinskienė, Eglė Coppa, Ruth Reches, Jonas Venius, Greta Ališauskaitė, Tautvydas Mikalajūnas ir Rolandas Mackevičius. Ne mažiau svarbus komisijos narys – portalo lrytas.lt skaitytojai. Jie galės išrinkti labiausiai patikusius darbus dviejose nominacijose: už investicijas į inovacijas versle bei į darnią aplinką, taip pat bus renkamas ir skaitytojų favoritas. Balsuoti galite lapkričio 13–20 dienomis. Tą daryti galite ČIA

Konkurse „Europos burės“ dalyvauja pagal šias programas finansuoti ar finansuojami  projektai: 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programa; 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programa; Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planas „Naujos kartos Lietuva“.

Renginys – nemokamas, tačiau dėl riboto vietų skaičiaus, registracija yra būtina. Registruotis kviečiame ČIA.