BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerija: jau išmokamos kompensacijos už įsigytus kasos aparatus

Data

2011 03 24

Įvertinimas
0

Vilnius, kovo 24 d. Finansų ministerija Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), patenkinant visus iki šiol jos pateiktus prašymus, jau pervedė 26,4 tūkst. litų Privatizavimo fondo lėšų, skirtų padengti kasos aparatų įsigijimo išlaidas. Gavusi lėšas VMI jau pradėjo kompensavimą ir pervedė lėšas pirmiesiems pašymus pateikusiems gyventojams. Vyriausybė kompensuoti kasos aparato įsigijimo išlaidas ir iš Privatizavimo fondo skirti 3 mln. litų nusprendė, siekdama sudaryti palankias sąlygas įsigyti apskaitos priemonę – kasos aparatą tiems, kurie nuo š.m. gegužės 1 d. turės ja naudotis prekiaudami maistu uždarose patalpose.

Individualia veikla užsiimantiems gyventojams 100 proc. kasos aparato įsigijimo išlaidų kompensuojama, jei aparatas bus įsigytas, užregistruotas VMI ir pateiktas prašymas kompensacijai iki kovo 31 dienos. Tad prekiaujantieji maistu dengtose patalpose kviečiami suskubti pasinaudoti maksimaliomis kompensacijomis. Vėliau kasos aparatų įsigijimo išlaidos bus kompensuojamos tik iš dalies – balandžio mėnesį įsigyti – 60, vėliau ir iki šių metų gruodžio 10 dienos - 50 procentų.

VMI duomenimis šiuo metu yra užregistruota 300 kasos aparatų ir pateikta 144 prašymų kompensacijai už kasos aparato įsigijimo išlaidas gauti. Bendra prašomų kompensacijų suma siekia per 138 tūkst. litų. Vidutinis vienam asmeniui išmokėtos kompensacijos dydis, kaip ir numatyta Vyriausybės tvarkoje, artimas didžiausiai kompensuojamai 1 tūkst. litų sumai ir šiuo metu yra 884 litai. VMI prašymus Finansų ministerijai teikia kas 5 dienas, surinkusi iš apskričių duomenis apie prašymus kompensuoti išlaidas už kasos aparatus.

Dar kartą primename, kad kasos aparatų naudojimas jokių papildomų mokestinių prievolių nesukuria, nes yra tik apskaitos įrankis. Šis sprendimas administracines prievoles, tokias kaip ūkinių operacijų apskaitymas, dokumentų išrašymas, pajamų deklaravimas, dar ir supaprastina.

Siekiant dar labiau palengvinti naudojančių kasos aparatus administracinę našta, buvo supaprastintas privalomos apskaitos tvarkymas; atsižvelgiant į darbo turguje specifiką gyventojams numatytos specialios darbą lengvinančios išimtys, susijusios su kasos aparato naudojimu (pvz. nedraudžiama vietoje turėti asmeninių pinigų, nebūtinas kasos aparato techninio paso turėjimas vietoje ir kt.). Taip pat parengta ir artimiausiu metu bus patvirtinta tvarka panaikinanti reikalavimą dėl periodinės kasos aparatų profilaktinės patikros.

Kaip žinia, sprendimas įvesti apskaitos priemones – kasos aparatus turguje maistu prekiaujantiems gyventojams, buvo priimtas siekiant užtikrinti didesnį verslo skaidrumą, geresnę pajamų apskaitą, sudaryti galimybes tiksliai fiksuoti gautas pajamas ir kartu užkirsti kelią nereglamentuotai, šešėlinei veiklai, bei geriau apsaugoti vartotojų teises. Tad šis sprendimas naudingas ir jį palankiai vertinančiai visuomenei, ir pačiam smulkiajam verslui.

Kasos aparatų įsigijimo išlaidų kompensavimo gyventojams taisyklės 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0022
www.finmin.lt