BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerija kviečia pateikti nuomonę dėl energinių produktų apmokestinimo

Data

2011 04 28

Įvertinimas
0

Vilnius, balandžio 28 d. Europos Komisija yra pateikusi svarstymui projektą, kuriuo siūloma keisti Bendrijos energetikos produktų ir elektros energijos mokesčių struktūrą.

Finansų ministerija rengia Lietuvos poziciją šiuo klausimu ir kviečia visas suinteresuotas puses išsakyti savo nuomonę iki 2011 m. gegužės 12 d. elektroninio pašto adresu [email protected].

Pasak Europos Komisijos, projektu siekiama skatinti vartotojus ekonomiškiau naudoti energiją ir pereiti prie švaresnių energijos šaltinių naudojimo, o projekto esmė - energinių produktų apmokestinimo akcizais struktūroje siūloma išskirti du elementus: su anglies dvideginio (CO2) išmetimu į aplinką susijusį apmokestinimą ir bendrojo energijos suvartojimo apmokestinimą.

Atsižvelgiant į tai, projekte Europos Komisija siūlo peržiūrėti benzinui, žibalui, dyzelinui, gamtinėms ir naftos dujoms ir kitiems energiniams produktams taikomus akcizų tarifus bei palaipsniui didinti šių produktų bendrojo energijos suvartojimo apmokestinimą.

Išsamią informaciją apie Europos Komisijos siūlymą dėl energinių produktų apmokestinimo rasite pagal šią nuorodą.