BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerija pasirinko 2009 metų euroobligacijų emisijos platintojus

Data

2009 05 27

Įvertinimas
0

Vilnius, gegužės 27 d. Finansų ministerija planuoja šiais metais išleisti vidutinės trukmės euroobligacijas.

„Sprendimą šiais metais išleisti euroobligacijų emisiją įtakojo keli veiksniai. Tarptautinės  institucijos ir investuotojai palankiai vertina ryžtingus Vyriausybės veiksmus, užtikrinančius valstybės finansų stabilumą. Tą rodo ir tris mėnesius iš eilės mažėjantis CDS indeksas*. Stebime ir kaip keičiasi padėtis finansų rinkose – auga investuotojų dėmesys euroobligacijų emisijoms, kurias platina Rytų ir Vidurio Europos šalys. Atsižvelgdami į tai, manome, kad Lietuvos euroobligacijų emisija taip pat sudomins potencialius investuotojus“, - sakė finansų ministras Algirdas Šemeta.

Tarpininkavimo mandatai platinti euroobligacijas suteikti „Citigroup Global Markets Limited“, „Credit Suisse Securities Limited“ ir „The Royal Bank of Scotland“ bankams. Galutinę euroobligacijų trukmę ir apimtį Finansų ministerija nustatys po birželį prasidėsiančių susitikimų su investuotojais. Lėšos, gautos išleidus minėtas euroobligacijas, bus naudojamos biudžeto deficitui dengti bei anksčiau valstybės vardu prisiimtiems įsipareigojimams vykdyti.

***

* - Kredito įsipareigojimų nevykdymo apsikeitimo sandorių reikšmės (Credit Default Swap, toliau CDS) –   indeksas atspindi investuotojų požiūrį į šalies galimybes grąžinti skolas per tam tikrą laikotarpį. Užsienio investuotojų vertinimą ir nuomones apie šalies nemokumo tikimybę atspindintis indeksas yra tiesiogiai susijęs su skolinimosi pasaulio finansų rinkose kaštais. Kuo indeksas didesnis, tuo brangiau šaliai skolintis.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt