BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerija pasirinko euroobligacijų emisijos platintojus

Data

2007 12 18

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 18 d. Finansų ministerija, rengdamasi kitąmet apie 400 mln. eurų papildyti šiemet spalį tarptautinėse finansų rinkose išplatintą 600 mln. eurų nominaliosios vertės Lietuvos Vyriausybės euroobligacijų emisiją, nusprendė tarpininkavimo mandatą suteikti dviems tarptautiniams bankams: „Citibank“ ir „Credit Suisse“.

Finansų ministerija gruodžio 7 d. išsiuntė kvietimus užsienio bankams prašydama pateikti tarpininkavimo paslaugų pasiūlymus dėl kitąmet tarptautinėse finansų rinkose numatomų platinti apie 400 mln. eurų nominaliosios vertės euroobligacijų. Pasiūlymus pateikė 10 užsienio bankų. Įvertinusi juos, Finansų ministerija tarpininkavimo mandatą kitąmet platinti euroobligacijas papildant šiemet spalį išleistą euroobligacijų emisiją nusprendė suteikti tarptautiniams bankams „Citibank“ ir „Credit Suisse“. Šie bankai buvo pasirinkti dėl to, kad pasiūlė mažiausias platinimo sąnaudas ir labiausiai valstybės skolos valdymo strategiją atitinkančias euroobligacijų išleidimo rekomendacijas.

Šių metų spalį išplatintą 10 metų trukmės 600 mln. eurų nominaliosios vertės euroobligacijų emisiją numatoma papildyti kitų metų pirmąjį ketvirtį. Didžiąją dalį pasiskolintų lėšų numatoma skirti anksčiau išleistiems Vyriausybės vertybiniams popieriams išpirkti.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0256
www.finmin.lt