2016-04-26

Finansų ministerija ragina valstybės nekilnojamojo turto valdytojus paskubėti

Vilnius, balandžio 26 d. Finansų ministerija primena, kad vėliausiai iki šių metų gegužės 1 d. valstybės turto valdytojai ir naudotojai į Valstybės turto informacinės paieškos sistemą (VTIPS) privalo suvesti duomenis apie 2015 metais valdytą ir naudotą turtą. To neatlikusiems bus taikomi turto valdymo apribojimai.

Naujausiais duomenimis, iš 857 valstybės turto valdytojų duomenis yra pateikę apie 266, t.y. apie trečdalis.

Pasak finansų ministro Rimanto Šadžiaus, nors pastarąjį mėnesį institucijos ir įstaigos suskubo kelti duomenis į elektroninę erdvę ir mokyti darbuotojus dirbti su informacine sistema, tačiau kol kas apimtys netenkina, todėl tikimasi spartesnės pažangos.

„Duomenų registravimo terminas baigiasi po kelių dienų, todėl raginame valstybės nekilnojamojo turto valdytojus paskubėti. Kartu primenu, kad institucijos ir įstaigos, kurios netinkamai elgsis su joms patikėtu valstybės turtu, sulauks ne tik jo valdymo apribojimų, bet ir kitų sankcijų. Pavyzdžiui, valstybės institucijų ir įstaigų biudžetų asignavimai galės būti sumažinti centralizuotai valdyti neperduoto nekilnojamojo turto valdymo ir priežiūros išlaidų dydžiu“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Šių metų kovo pabaigoje finansų ministras įsakymu patvirtino taisykles, kurios nustato, kad sprendimai dėl valstybės nekilnojamojo turto perdavimo patikėjimo teise, savivaldybių nuosavybėn, panaudos pagrindais, nuomos teisėmis derinami tik per VTIPS.

Jeigu valstybės turto valdytojai ir naudotojai į VTIPS nesuveda duomenų apie savo valdomą ar naudojamą turtą, jie negalės šio turto nei išnuomoti, nei išsinuomoti, nei perduoti.

VTIPS administruoja valstybės įmonė Turto bankas. Sistema buvo sukurta tam, kad duomenys apie valstybės turtą būtų kaupiami centralizuotai ir susistemintai – būtų žinoma, kiek valstybė turi turto, kaip jis yra valdomas ir kiek tai kainuoja. Ji taip pat padės atlikti nenaudojamo ar laisvo valstybės nekilnojamojo turto paiešką, identifikuoti neefektyviai ir neracionaliai naudojamą. Pagal VTIPS duomenis bus rengiama viso valstybės turto valdymo ataskaita, taip pat kiekviena institucija galės analizuoti duomenis apie savo ir jai pavaldžių institucijų ar įstaigų turtą ir spręsti dėl jo valdymo, taip pat formuoti savo valdomo turto ataskaitas.

Valstybės turto valdytojai ir turto naudotojai yra visos valstybės ir savivaldos institucijos, taip pat valstybės įmonės, kurios patikėjimo teise valdo valstybės turtą, viešosios įstaigos, kurios panaudos pagrindais ar pagal patikėjimo sutartis valdo valstybės nekilnojamąjį turtą.

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2390 022
(8 5) 2390187
Finmin.lrv.lt
[email protected]