BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerija: viešojo sektoriaus mokėjimai vykdomi per alternatyvias sąskaitas

Data

2011 11 17

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 17 d. Finansų ministerijos Valstybės iždo departamentas informuoja, jog dėl nuo vakar laikinai sustabdytos AB bankas SNORAS veiklos, šiandien buvo koreguojami mokėjimai pagal asignavimų valdytojų pateiktas paraiškas, jeigu šiose paraiškose buvo nurodytos AB banke SNORAS atidarytos sąskaitos. Siekdamas, kad nebūtų neigiamai įtakojami piniginiai srautai ir atsiskaitymai, Valstybės iždo departamentas atlieka pavedimus į asignavimų valdytojų nurodytas alternatyvias sąskaitas kituose Lietuvos bankuose.

Savo ruožtu Lietuvos bankas nuolat stebi bankų veiklą. Šios dienos 12 val. duomenys rodo, kad šalies bankai veikia įprastu režimu. Reikšmingų tarpbankinių lėšų persiskirstymų neužfiksuota. Likvidumo situacija šalies bankuose, taip pat ir vietos kapitalo, – stabili. Lietuvos bankas iš šalyje veikiančių bankų nėra gavęs nei likvidumo paramos prašymų, nei paklausimų apie galimybę tokią paskolą gauti. Tai reiškia, kad likvidumo situacija visuose bankuose – užsienio ir vietos kapitalo – yra stabili.

Lietuvos bankas primena, kad lapkričio 16 d. sprendimai yra susiję tik su vieno konkretaus banko AB bankas SNORAS veikla. Visų kitų užsienio ir vietos kapitalo bankų likvidumo atsargos Lietuvos banko reikalavimus reikšmingai viršija, visi bankai vykdo ir kapitalo pakankamumo rodiklį. Pokyčiai susiję su banko AB bankas SNORAS veikla neturės reikšmingos tiesioginės įtakos kitiems šalies bankams, nes probleminio banko tarpbankiniai įsipareigojimai yra nedideli.

Informacija apie AB bankas SNORAS