>
2017-03-14

Finansų ministerijoje – Lietuvos mokesčių konsultantų asociacijos atstovai

Finansų ministras Vilius Šapoka šiandien susitiko su Lietuvos mokesčių konsultantų asociacijos nariais ir aptarė kompleksinės mokesčių pertvarkos aspektus.

Vienas pagrindinių mokesčių pertvarkos tikslų, kurį akcentavo ministras, yra pritaikyti priemones, kurios padėtų sumažinti mokesčius mažiausiai uždirbantiems asmenims ir paskatintų produktyvesnes investicijas. Susitikime su mokesčių konsultantais ministras pabrėžė, kad bus peržiūrimos įvairios šiuo metu galiojančios lengvatos ir paliktos tik tos, kurios yra socialiai teisingos ir efektyvios.

Be to, susitikime finansų ministras minėjo, kad daug dėmesio bus skiriama savanoriškam mokesčių mokėjimui – tai visuomenės finansinis švietimas, ir mokesčių procedūrų supaprastinimas (pvz. preliminarių PVM deklaracijų formavimas ir kitos paslaugos mokesčių mokėtojams). Taip pat buvo akcentuota, kad gaunama vis daugiau informacijos apie mokesčių mokėtojus iš įvairių šaltinių, todėl vengiantys mokėti mokesčius nuo šios pareigos nepasislėps.

Papildoma informacija

Šiuo metu Lietuvos mokesčių konsultantų asociacija (LMKA) vienija 30 patyrusių mokesčių srities profesionalų – praktikų, kuriems taikomas bent 5 metų profesinės patirties reikalavimas;

LMKA tikslas – teikti konstruktyvius pasiūlymus ir pastabas teisėkūros ir teisės aktų įgyvendinimo procesuose, kurie pagerintų mokestinę aplinką.

Viešųjų ryšių skyrius

[email protected]

www.finmin.lrv.lt