BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerijos 2016 metų projekcijos - tiksliausios

Data

2017 04 13

Įvertinimas
0
IMG_0133.JPG

Objektyvūs kriterijai rodo, kad Finansų ministerijos parengtas 2016 m. ekonominės raidos scenarijus buvo nešališkas, o rodiklių prognozės - tiksliausios.  

Tokia išvada daroma, nes ministerijos rengto scenarijaus rodiklių standartinės paklaidos neviršija tokių pat Europos Komisijos (EK) ir Lietuvos banko (LB) rodiklių paklaidų keturis metus paeiliui ir atitinka nešališkumo vertinimo kriterijus.

Palyginti su kitomis nepriklausomomis institucijomis, Finansų ministerijos 2016 m. ekonominės raidos scenarijus buvo tiksliausias – visų analizuojamų  rodiklių  standartinės  paklaidos buvo mažesnės arba neviršijo LB ir EK atitinkamų prognozuojamų rodiklių standartinių paklaidų.

„Džiugu, kad  profesionalus ministerijos tarnautojų požiūris ir nešališkos prognozės leidžia matyti realų vaizdą ir atsakingai planuoti valstybės finansus“, - sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Vertinimo laikotarpiu (2015 m. rugsėjis – 2016 m. gruodis) Finansų ministerija atnaujino ekonominės raidos scenarijų 3 kartus, EK – 4 kartus, LB – 6 kartus.

Nešališkumas vertinamas pagal tvarką, įgyvendinant Biudžeto sandaros įstatymo 37 straipsnio  nuostatas bei perkeliant į nacionalinę teisę ES Tarybos direktyvos 2011/85/ES dėl reikalavimų valstybių narių biudžeto sistemoms nuostatą dėl fiskaliniam planavimui skirtų ekonominės raidos scenarijų vertinimo pagal objektyvius kriterijus.

Detalesnė informacija pateikiama čia.

Finansų ministerijos naujienas sekite facebook.com/finansu.ministerija/

Viešųjų ryšių skyrius
Vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt