BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrai: Baltijos šalių ekonomikos atsigauna sparčiau nei tikėtasi

Data

2011 01 11

Įvertinimas
0

Ryga, sausio 11 d. Baltijos šalių finansų ministrai pažymi, kad ekonomikos atsigavimas visose trijose Baltijos valstybėse vyksta sparčiau nei tikėtasi. Tolesnis ūkio augimas šiose šalyse didžia dalimi priklausys nuo pasaulio ir  ES ekonomikų raidos.  Latvijos, Lietuvos ir Estijos finansų ministrai Andris Vilks, Ingrida Šimonytė ir Jürgen Ligi  šiandien Rygoje(Latvijos Respublika) dalyvavo metiniame Baltijos valstybiųfinansų ministrų susitikime.

Finansų ministrai aptarė fiskalinės politikos klausimus, biudžetų vykdymą ir planus bei fiskalinio konsolidavimo priemones ir pabrėžė, kad svarbu tęsti struktūrines reformas. Baltijos šalys patvirtino pasiryžimą ir ateityje laikytis fiskalinės drausmės, siekdamos užtikrinti ilgalaikį viešųjų finansų tvarumą.

Finansų ministrai pabrėžė Baltijos šalių glaudesnio bendradarbiavimo mokesčių srityje būtinybę nuolat keičiantis informacija. Kadangi Latvijoje buvo įvestas finansinio stabilumo mokestis, susitikime apsikeista nuomonėmis dėl bankų apmokestinimo. Baltijos šalių finansų ministrai pritaria, kad mokestis finansų įstaigoms užtikrina sąžiningą mokesčių naštos pasidalijimą ir sukuria paskatas sisteminei rizikai valdyti.

Susitikimo metu finansų ministrai taip pat aptarė Europos Sąjungos paramos įsisavinimo svarbą skatinant ekonomiką bei sutarė ekspertiniu lygmeniu keistis patirtimi viešųjų pirkimų srityje. Ministrai taip pat pažymėjo, kad aktyvesnis finansinės inžinerijos (kreditų, paskolų ir rizikos kapitalo) priemonių naudojimas gali veiksmingai prisidėti prie ūkio plėtros.

Finansų ministrė I. Šimonytė susitikime pristatė valstybės turto valdymo reformos pradžią Lietuvoje. Baltijos šalių finansų ministrai sutarė ir toliau plėtoti bendradarbiavimą, įgyvendinant valstybės turto valdymo reformas Baltijos valstybėse. 

Baltijos šalių finansų ministrų susitikimas rengiamas kasmet vienoje iš trijų Baltijos šalių rotacijos principu. Kitas susitikimas vyks Lietuvoje.

 

Viešųjų ryšių skyrius

Tel.: 2194 449

www.finmin.lt