BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministras kreipėsi į EIB dėl galimybių mažiesiems Lietuvos bankams

Data

2008 12 24

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 24 d. Finansų ministras Algirdas Šemeta kreipėsi į Europos investicijų banką (EIB) dėl galimybių mažiesiems Lietuvos komerciniams bankams pasinaudoti papildoma EIB parama Europos smulkaus ir vidutinio verslo projektams finansuoti.

Š.m. gruodžio 12 d. Europos Vadovų Taryba patvirtino Europos ekonomikos atgaivinimo planą. Viena iš jo priemonių – papildomos EIB lėšos, skirtos smulkaus ir vidutinio verslo projektams finansuoti. 2009-2010 m. EIB šiuo tikslu papildomai skirtų apie 2,5 mlrd. eurų kasmet, paskolas,  kaip ir iki šiol, teikdamas per komercinius bankus.

Mažieji mūsų šalies komerciniai bankai, kurių veikla orientuota į paskolų smulkiam ir vidutiniam verslui Lietuvoje teikimą, dėl EIB reikalavimų komerciniams bankams ir žemesnių kredito reitingų negali pasinaudoti šio banko papildomos paramos ištekliais.

„Labai svarbu, kad, esant poreikiui, šalies smulkus ir vidutinis verslas turėtų kuo daugiau galimybių ir šaltinių pasiskolinti lėšų. Kreipėmės į Europos investicijų banką, prašydami supaprastinti EIB lėšų, skirtų smulkaus ir vidutinio verslo projektų finansavimui, skolinimo komerciniams bankams procedūras siekiant jas labiau pritaikyti prie Europos Sąjungos valstybių narių poreikių ir specifikos“, - sako finansų ministras A. Šemeta.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt